«У Москви палає»: реакція світу на «Кримську платформу»

Поділитися
«У Москви палає»: реакція світу на «Кримську платформу» © Офіс президента
Дмитро Кулеба назвав реакцію Кремля на саміт істеричною

У Москви та проросійських медіаресурсів «палає» через успіх київського саміту «Кримська платформа», метою якого є посилення міжнародного впливу на прискорення деокупації Криму. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, опублікувавши добірку реацій світових ЗМІ на саміт. Коментарі Москви у добірку не ввійшли, оскільки міністр вирішив не публікувати «істеричні реакції» окупантів. Скажемо лише, що, наприклад, представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що участь окремих країн і організацій міжнародного рівня в «Кримській платформі» Росія вважає «посяганням на свою територіальну цілісність».

За підрахунками міністра, за кілька днів про «Кримську платформу» написали понад 300 текстів у виданнях майже 50 країн світу від Північної та Центральної Америки до Південно-Східної Азії.

«Цифри продовжують зростати, виходять аналітичні статті та цитати з інтерв’ю іноземних лідерів, які побували на саміті в Києві. Мільйони людей у світі дізналися про Кримську платформу», — каже Кулеба. 

Реакції світових ЗМІ на «Кримську платформу»  

Швейцарська газета Blick випустила текст із заголовком: «Україна наполягає на своєму праві на Крим».

Японське новинне агентство Jiji Press повідомило, що «Кримська платформа покликана зрушити питання щодо повернення Криму».

Французьке міжнародне радіо RFI з 35-мільйонною аудиторією вийшло в ефір 23 серпня з таким текстом: «Україна в центрі дипломатичної активності: сьогодні у Києві відбувається запуск Кримської платформи —  першого великого міжнародного саміту, який має на меті вирішити складне питання деокупації Криму… Понад сорок країн направили своїх високих представників до Києва для участі у саміті, попри обурення та тиск Кремля». 

Бразильське видання Estado De Minas написало: «Представники майже 50 країн світу зібралися у Києві, щоб припинити окупацію українського півострова Крим».

Британське видання The Economist констатувало: «Президент Зеленський прагне насамперед повернути Крим назад до порядку денного світової дипломатії… вражаюче, що він отримав так багато підтримки».

Болгарське видання Frognews теж похвалило ініціативу Києва: «Кримська платформа не тільки збереже Крим у центрі уваги, але й нагадає Росії про те, що вона зробила. Нагадає, що рано чи пізно їй доведеться повернути тимчасово окупований Крим і взяти на себе відповідальність за свої дії». 

Перший саміт «Кримської платформи» відбувся у Києві 23 серпня 2021 року напередодні 30-го Дня Незалежності України. У ньому взяли участь делегації з 46 країн, серед гостей були президенти, прем’єр-міністри та інші впливові особи. Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату, читайте в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в Криму Таміли Ташевої журналісту ZN.UA Володимиру Кравченку «Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі