У Міноборони немає однієї людини, яка б відповідала за військову дипломатію і це дезорієнтує міжнародних партнерів – експертки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Міноборони немає однієї людини, яка б відповідала за військову дипломатію і це дезорієнтує міжнародних партнерів – експертки © mil.gov.ua
Експертки пояснили, чому, якби така людина з'явилась, то ситуація навряд чи б змінилася.

У Міністерстві оборони досі немає однієї людини, яка відповідала б за міжнародне співробітництво та військову дипломатію. І це дезорієнтує міжнародних партнерів. Але навіть, якби така людина була, міністр Рустем Умєров навряд чи б дозволив їй контролювати цей напрям, про що у статті «Міністерство саботажу» Умєрова» пишуть українська громадська активістка та виконавча директорка київського Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, Альона Гетьманчук з центру «Нова Європа» та керівниця проєкту Victory Drones (БФ Dignitas) Марія Берлінська.

«З посади заступника Умєрова, відповідального за міжнародку, в жовтні був звільнений Олександр Балануца, який не пропрацював і чотирьох місяців. Причому без будь-яких пояснень та оцінки роботи. На його місце призначили ексзаступника міністра стратегічних галузей промисловості Сергія Боєва, якому знову потрібен час, щоб розібратися в роботі міністерства, в усіх тонкощах військової дипломатії, сформувати команду тощо», – пишуть авторки.

Експертки підкреслили, що така плинність кадрів повністю дезорієнтує всіх міжнародних партнерів України. Адже для них важливо мати одну відповідальну професійну особу в Міноборони, через яку на тактичному рівні щодня можна вирішувати поточні завдання з передачі Україні зброї та технологій.

«Та хоч би яке прізвище мав заступник Умєрова, відповідальний за міжнародне співробітництво, схоже, міністр не дозволить йому вибудувати необхідний контроль над напрямом. Бо, як ми вже розповідали раніше, де-факто вже понад рік міжнародною співпрацею у міністерстві керує радниця міністра Діана Давітян — близька родичка запорізького бізнесмена Веміра Давітяна, а з важливими іноземними візитами їздять позаштатні радники. Та й узагалі міжнародка — чи не єдиний напрям Міноборони, до якого Умєров ініціативно та особисто залучений», – зазначили авторки.

За словами експерток, попри щоденні позитивні пости у Facebook про іноземні візити міністра насправді напрям військової дипломатії Міністерством оборони провалено. Зокрема, у США, а особливо в Пентагоні, до Умєрова спостерігається помітний рівень недовіри, в тому числі через його тісні відносини з Туреччиною та загалом із Близьким Сходом. Отже, за другого президентства Трампа несприйняття Умєрова в колах США може лише посилитися. При цьому під час одного із останніх візитів до Вашингтона Умєров взагалі не зміг до пуття пояснити деталі Плану перемоги президента Зеленського.  Саме тому, додали авторки, на наступні перемовини замість міністра оборони пояснювати план президента до США їздила віцепрем'єр Ольга Стефанішина разом із начальником Генштабу Анатолієм Баргилевичем. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі