У Мін’юсті пояснили, чому членів заборонених в Україні партій не можна люструвати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мін’юсті пояснили, чому членів заборонених в Україні партій не можна люструвати © Василь Артюшенко, ZN.UA
Валерія Коломієць нагадала, що закон про люстрацію критикується ЄСПЛ та Венеціанська комісія.

В Україні заборонена низка партій, які загрожували нацбезпеці держави. Однак людей, які входили до їх складу до відповідальності не притягують, хоча в країні діє закон про люстрацію. Чому так вийшло, в інтерв’ю ZN.UA розповіла заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць, з якою поспілкувалася Тетяна Безрук.

«Чинний закон про люстрацію критикували і критикують як ЄСПЛ, так і Венеціанська комісія. Зокрема, через невибірковість. Тут є нюанс — якраз Венеціанська комісія вказала, що ця процедура не може застосовуватися до виборних посад. Наприклад, заборонили ОПЗЖ і ми не можемо огульно позбавити Бойка мандата через процедуру люстрації. Окрім того, з народними депутатами це питання Конституції, бо там чітко прописано порядок, згідно з яким народного депктата можна позбавити його статусу», – заявила Коломієць.

За її словами, те саме стосується й місцевих депутатів. Тобто, якщо людина є членом забороненої партії, вона не може бути піддана люстрації через виборність такої посади. Також, як зазначила Коломієць, людина не може бути люстрована в тому сенсі, що її можуть не допустити до обрання на виборну посаду. Заступниця глави Мін’юсту пояснила, що виборні посади і люстрація — це різні речі, бо люстрація це про органи державної влади і недопущення певних людей до органів управління. А виборна посада — це волевиявлення народу.

«Тобто люди мають зрозуміти: те, що відбувається з проросійськими політиками і забороною їхніх політичних сил, це не так про люстрацію, як про притягнення їх до кримінальної відповідальності. І саме це має відбуватися з тими, хто протягом усіх цих років використовував політику як засіб реалізації планів «руского міра» в Україні», – додала Безрук.

20 березня президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки, яким на час війни призупинено діяльність 11 політичних партій. Наразі Мін’юст подав позови про заборону 12 партій: «Опозиційна платформа — За життя», «Опозиційний блок», «Партія Шарія», «Наші», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», «Соціалісти», «Блок Володимира Сальдо», «Русь єдина».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі