Міліція заявляє, що народні депутати безперешкодно пройшли на засідання 3, і акція опозиції пройшла мирно. У столичному управлінні міліції зазначили, що для проходження до Київради народних депутатів України та акредитованих журналістів міською адміністрацією було передбачено прохід через приймальню громадян.
"Деякі народні депутати мали намір пройти до приміщення КМДА через головний вхід. Працівники міліції, які охороняють громадський порядок навколо будівлі адміністрації, забезпечили вільний прохід народним депутатам до приймальні громадян. Таким чином, депутати змогли безперешкодно пройти до сесійної зали", - йдеться у повідомленні.
У міліції також уточнили, що акція під будівлею Київради зібрала близько 500 осіб і пройшла мирно. У міліції висловили подяку організаторам і учасникам за толерантність і повагу до закону та сподіваються, що і надалі акції проходитимуть у рамках чинного законодавства.
Як повідомлялося, 23 жовтня проходить чергова сесія Київради. Біля будівлі КМДА з ранку зібралося близько 2 тис. опозиціонерів і працівники міліції. Лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок спробували пройти до Київради, однак їх не пустили "беркутівці". Після цього опозиціонери рушили до Верховної Ради на зустріч зі спікером Володимиром Рибаком.
Попереднє засідання Київради відбулося 2 жовтня. Депутати від опозиційних фракцій намагалися потрапити до приміщення Київради. Під час протистоянь опозиціонерів і правоохоронців на ґанку Київської міськради було застосовано сльозогінний газ. Правоохоронці стримували натиск мітингувальників.
Відзначимо, що останнє засідання столичної міськради, яке відбулося 19 серпня, також ознаменувалося масовими сутичками опозиціонерів з працівниками міліції. Під час протистояння було розбито вікна і зламано двері до будівлі, не обійшлося і без постраждалих з обох сторін. Незважаючи на штурм Київради, його секретар Галина Герега встигла протягом 10 хвилин поставити на голосування п'ять соціальних рішень. Закриваючи сесію, вона заявила, що Київрада VI скликання діє законно і буде працювати до обрання нового депутатського складу у 2015 році.
Опозиція наполягає, щоб парламент призначив позачергові вибори депутатів Київської міської ради і мера столиці. В опозиції стверджують, що рішення КС, яким було продовжено повноваження Київради до 2015 року, прийнято з порушеннями. !zn
Читайте також:
Депутати від опозиції не змогли потрапити до Київради і пішли до Ради
18 нардепів-опозиціонерів викликали на допит через штурм Київради
У "Батьківщині" впевнені, що вибори у Києві буде призначено після Вільнюського саміту