У Ложкіна прокоментували виклик до ГПУ для вручення підозри

Поділитися
У Ложкіна прокоментували виклик до ГПУ для вручення підозри Адвокати Ложкіна заявили про "вибірковий підхід до справи"
Адвокати заявили, що повістки та інші документи щодо кримінальної справи не були спрямовані їхньому клієнту.

Адвокати екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна вважають появу імені їхнього клієнта в матеріалах розслідувань Генпрокуратури й публічне оголошення про підозру йому "приводом для медійних скандалів". Про це повідомила сьогодні на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Ложкіна Марія Попова.

"У цивілізованій юридичній практиці публікація повісток в інтернеті, як і "повідомлення про підозру", неможлива. Ми переконані, що в наявності - особливий, вибірковий підхід до справи. Всі юридично значущі дії в цій справі замінені на інтерв'ю та прес-конференції, а анонсовані в медіа виклики, повістки та інші документи нашому клієнту спрямовані або вручені не були. Закон не передбачає виклик за допомогою публікації на сайті ГПУ", - йдеться в повідомленні.

Адвокати стверджують, що метою публікації повістки було "винесення теми у публічну площину, привернення уваги ЗМІ для вирішення політичних завдань". За їхніми словами, до Генпрокуратури вже були направлені понад 10 адвокатських запитів, клопотань та скарг, але звернення залишилися без відповідей, які б прояснили ситуацію.

Нагадаємо, Генпрокуратура в понеділок розмістила на своєму сайті повістки Борису Ложкіну, заступнику глави АП Олексію Філатову, екс-главі НБУ Валерії Гонтаревій, екс-голові Мінприроди та власнику газодобувної групи Burisma Миколі Злочевському, співвласнику інвестгрупи ICU Костянтину Стеценку. Кожного викликають двічі, 23 і 25 квітня, до слідчого з особливо важливих справ В.Гайдара для вручення повідомлення про підозру і проведення допиту в якості підозрюваного в рамках кримінальної справи щодо бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Наприкінці березня прокурор Костянтин Кулик розіслав поштою повідомлення про підозру у справі Курченка Ложкіну, Гонтаревій та Філатову. У ГПУ потім пояснили, що Кулик порушив норми процесуального законодавства, тому згадані соратники Петра Порошенка не вважаються підозрюваними. А також додали, що правову оцінку діям прокурора буде давати Держбюро розслідувань.

Президент Петро Порошенко, в свою чергу, заявив, що Кулик спершу відвідав Ізраїль, де живе олігарх Ігор Коломойський, і потім вже виписав повідомлення про підозру соратникам глави держави. Стосовно Кулика почала перевірку Генеральна інспекція ГПУ. Вона встановила, що зміни до ЄРДР вносилися Куликом близько 5 ранку 28 березня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі