У Лаврова заперечують інформацію про евакуацію посольства з Києва

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Лаврова заперечують інформацію про евакуацію посольства з Києва © Олександр Хребет, DT.UA
Щоправда заява стосується лише працівників посольства та консульств, але не членів їхніх сімей.

Посольство Росії в Україні працює у штатному режимі, заявили у російському дипвідомстві російським ЗМІ у відповідь на прохання прокоментувати повідомлення про евакуацію сімей співробітників диппредставництв Росії в Україні.

«Посольство Росії у Києві працює у штатному режимі», - сказали в МЗС РФ.

У свою чергу, в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що не отримували від російської сторони офіційної інформації про евакуацію співробітників посольства та консульств.

"Міністерство закордонних справ не отримувало від російської сторони інформації про евакуацію співробітників дипломатичних установ Російської Федерації з України. Посольства інших держав в Україні також не повідомляли про наміри евакуювати своїх співробітників", - повідомив у вівторок вранці речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Він наголосив, що зі свого боку, МЗС України на даний момент не планує евакуювати українських дипломатів із РФ.

"На території Росії функціонують у штатному режимі посольство в Москві, генеральні консульства в Санкт-Петербурзі та Ростові-на-Дону, консульства в Єкатеринбурзі та Новосибірську. Незважаючи на складні умови, наші дипломати та консули продовжують успішно виконувати покладені на них завдання, насамперед, захищати інтереси українських громадян у Росії", - розповів речник МЗС.

За даними ZN.UA масовий виїзд російських дипломатів та членів їхніх сімей на початку року справді мав місце. При цьому переміщення відбувалися максимально відкрито і демонстративно. Однак минулого тижня всі ті, хто виїжджав із посольства у Києві та консульства у Харкові, повернулися.

Що ж стосується генконсульства РФ у Львові, то воно закрилося перед Новим роком через нібито зростання рівня терористичної загрози щодо представників російської дипломатичної установи. Нагадаємо, що в ніч на 24 грудня 2021 року на територію генконсульства кинули коктейль Молотова.

Як повідомило The New York Times з посиланням на високопосадовців з України та США, на початку січня 18 людей, переважно діти та дружини послів, на автобусах вирушили до Москви. У наступні дні ще близько 30 людей покинули Київ та Львів, а дипломати у двох інших консульствах отримали розпорядження готуватися до від'їзду, зазначає газета.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Vitalii Rudenko
17 Квiтня 2024, 18:29
На це питання треба подивитися з правової точки зору та з точки зору громадянина, який залишився в Україні, добровольцем пішов воювати з ворогом, захопив у ворога зброю… Я так розумію, що ця патріотична людина вже нагороджена високою відзнакою України?? Та ні.. 11 прокурорів, намагаються посадити добровольця, який у квітні 2022 року, під час боїв на Чернігівщині, захопив російські боєприпаси (112 патронів, постріли ОФЗ та ручну осколкову гранату Ф-1). Законі України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» посилається на статтю 65 Конституції України, згідно з якою захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України. Далі у цьому Законі зазначено що, у період дії воєнного стану громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - цивільні особи), можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, у тому числі отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї… Також: Стаття 2. Застосування цивільними особами вогнепальної зброї, отриманої відповідно до цього Закону, здійснюється аналогічно до застосування зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Стаття 3. Цивільні особи зобов’язані здати отриману ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів Національної поліції України не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні. Тобто, після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні - цей та ІНШИ тисячі і тисячі добровольців здадуть зброю. Зверніть на слово – тисячі добровольців, захисників!! Захистять свою країну та здадуть зброю. Це з правової точки зору. З точки зору громадянина – шановні прокурори!! Давайте будемо дотримуватися Закону, і, найголовніше – захистимо свою Державу!! З повагою!
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі