У КВУ розповіли, як депутати піарилися на коронавірусі

Поділитися
У КВУ розповіли, як депутати піарилися на коронавірусі © Євгенія Кравчук / Facebook
Особливо "старалися" парламентарі зі "Слуги народу".

Народні депутати за період карантину зареєстрували 55 законопроєктів, спрямованих на протидію коронавірусу. З них 21 документ передбачав економічну підтримку населення, однак 10 з цих ініціатив не мали жодного фінансово-економічного обґрунтування.

Про це повідомила громадська організація Комітет виборців України на своїй сторінці в Facebook, відзначаючи, що фактично кожна парламентська фракція запропонувала своє бачення боротьби з пандемією коронавірусу, проте була і велика кількість законопроєктів від окремих депутатів. Частина з документів не заснована на розрахунках і швидше нагадувала керівництво з побажаннями політика.

"У пояснювальній записці до кожного з них вказано, що "законопроєкт не потребує витрат з державного бюджету України", хоча на практиці вимагає значних коштів на реалізацію. Ще частина депутатів формально заповнили відповідну графу, проте не вказали в ній жодних конкретних цифр або розрахунків", - пояснюють у КВУ.

Також Комітет наводить приклади таких законопроєктів:

• Законопроєкт №3306-1 (Королевська, Солод): пропонує у зв'язку з карантином запровадити одноразову грошову допомогу для непрацездатних осіб. Зазначено, що проєкт не потребує додаткових витрат державного бюджету.

• Законопроєкт №3306 (Мінько, Вацак, Колихаєв): пропонує здійснити одноразову доплату певним категоріям пенсіонерів у зв'язку з карантином. Ініціатори відзначили, що фінансові розрахунки повинен здійснити Кабмін.

• Законопроєкт №3329 (Нестеренко, Чорний, Бородін, Поляков): передбачає звільнення від оподаткування доходів медичних працівників. Зазначено, що проєкт не потребує додаткових витрат держбюджету.

• Законопроєкт №3293 (Чорний): пропонує звільнити до 1 липня 2020 від сплати податків і зборів платників податків, діяльність яких була припинена на період карантину. Зазначено, що проєкт не потребує додаткових витрат держбюджету.

Значну кількість законопроєктів зареєстрували депутати "Слуги народу". У КВУ вважають, що це дивно, адже президентська політсила повинна співпрацювати з урядом і погоджувати свої ініціативи, зокрема, з Міністерством фінансів.

Особливо "відзначився" депутат із монобільшості Дмитро Чорний, ставши співавтором відразу 7 законодавчих ініціатив, що стосуються протидії COVID-19.

Читайте також: Після карантину всі зрозуміють, що грошей в країні більше немає – Саакашвілі

Нагадаємо, Кабмін продовжив карантин до 22 травня. Щоправда, після 11 травня карантинні обмеження послаблять по всій Україні, крім Чернівецької області, де зареєстровано найбільшу кількість хворих на коронавірус.

Зокрема, уряд дозволив відвідувати парки, сквери та зони відпочинку. З 12 травня зможуть працювати об'єкти індустрії краси і деякі магазини, розташовані в окремих приміщеннях.

Також планують відкрити літні майданчики кафе і ресторанів, розташованих просто неба, в установах, зареєстрованих як оператори потужності. Відновиться гуртова і роздрібна торгівля, почнуть працювати стоматологи, нотаріуси та сервіси побутової техніки. Також планують дозволити проведення командних тренувань спортсменів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі