У Кремлі виступили за федералізацію України

Поділитися
У Кремлі виступили за федералізацію України У Кремлі виступили за федералізацію України
Радник Путіна підтримав ідею федералізації України і навів як приклад Данію: у складі Данії є Гренландія, при цьому Данія є частиною Євросоюзу, а Гренландія - ні.

Радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв підтримав ідею глибокої федералізації України і зближення південно-східної частини країни з Митним союзом. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна".

"Гадаю, це вже не ідея, а очевидна необхідність. У рамках жорсткої унітарної держави буде йти постійне протистояння. Щоб його припинити, потрібна федералізація. Треба дати регіонам достатньо прав, можливість самостійно формувати свої бюджети і навіть можливість часткового зовнішньополітичного самовизначення. У світовій практиці є такі приклади, хоча вони і виглядають дивно з точки зору міжнародного права, коли в рамках однієї країни діють різні торговельно-економічні режими. Наприклад, у складі Данії є Гренландія, при цьому Данія є частиною Євросоюзу, а Гренландія - ні. Так що це - здорова пропозиція для України", - сказав радник президента РФ.

Відповідаючи на питання, чи вважає він, що приклад Гренландії може бути реалізовано в Україні, Глазьєв сказав: "Я вважаю, що це і має бути предметом переговорів про формат федеративного устрою. Зверніть увагу: на сьогоднішній день економічні, культурні, людські зв'язки між областями Західної і Східної України менші, ніж зв'язки між Південно-Східною Україною і Росією, а також між західними областями та країнами Євросоюзу".

"Зараз це видно за механізмами культурного обміну, незабаром це буде проявлятися і в економіці. Фактом є також те, що різні частини України віддають перевагу різним торговельно-економічним утворенням. При цьому областей, зацікавлених у Митному союзі, набагато більше, ніж тих, хто може розраховувати на реальну вигоду від вільної торгівлі з ЄС", - додав він.

При цьому Глазьєв заявив, що федералізація України не призведе до її поділу. "Звичайно ламаються жорсткі структури. Гнучкі - такі як федерація - пристосовуються до нових умов. І вони дозволять уникнути протистояння "стінка на стінку" - того силового варіанту, який ми бачимо сьогодні", - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи можливе активне втручання Росії, якщо ситуація піде за негативним сценарієм, радник російського президента сказав: "Ми сьогодні повинні згадати про Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1994 року, де всі учасники домовилися гарантувати цілісність і безпеку України. Згідно з цим документом, Росія і США є гарантами суверенітету і територіальної цілісності України і, відверто кажучи, зобов'язані втручатися, коли виникають конфліктні ситуації такого роду. А те, що коять сьогодні американці, в односторонньому порядку грубо втручаючись у внутрішні справи України, - очевидне порушення цього договору. Угода передбачає колективні гарантії і колективні дії".

За його словами, зараз немає ніяких підстав для втручання Ради безпеки ООН у ситуацію в Україні.

"Окрім того, є гаранти безпеки, у тому числі Росія. Я вас запевняю, якщо США припинять втручання і тиск, фінансування та провокування, ситуація нормалізується сама по собі. Опозиційні політики, переставши відчувати підтримку США, вже не будуть поводитися настільки нахабно та жорстко і будуть змушені домовлятися", - сказав він. !zn

Читайте також:

Радник Путіна лякає Януковича втратою влади

Жириновський пообіцяв допомогти Януковичу патронами

Радник Путіна Глазьєв удостоєний в Росії премії "Людина Року" за "повернення"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі