Раптовий український контрнаступ на Харківщині застав зненацька не тільки окупаційні війська, але російську пропаганду. Упродовж кількох днів до початку активних дій на північному сході України, ЗМІ та головні пропагандисти «руського міра» висміювали та знецінювали дії ЗСУ на південному напрямку. Тож коли російські сили, що перебували в Харківській області, масово почали тікати, серед пропагандистів запала тиша. І хоч через деякий час в Міноборони РФ назвали деокупацію Балаклії та Ізюму "перегрупуванням" військ, у Кремлі, імовірно, насправді дуже добре розуміють значення українського контрнаступу, повідомляє видання Die Welt.
«Кремль, схоже, здатний досить добре оцінити справжнє значення українського контрнаступу, не визнаючи цього публічно. Наразі Росія, схоже, хоче відкласти так звані референдуми щодо приєднання окупованих територій до України», - йдеться в матеріалі.
Після захоплення значної частини Харківської, Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей України, окупаційні адміністрації почали активно готуватися до так званих «референдумів» з метою приєднання до Росії. Проте дати проведення «волевиявлення» народу або постійно переносяться або ж взагалі конкретно не називаються.
Нещодавно обговорювалася як можлива дата, «єдиний день виборів» у Росії, в який відбулися місцеві та регіональні вибори.
Наразі, через успішний контрнаступ Збройних сил України, «референдуми» знову відтерміновують. Щобільше, з Харківської та Запорізької областей виїхали всі прокремлівські агітатори та політтехнологи, проте вони все ще перебувають на Херсонщині.
До того, генеральний секретар «Єдиної Росії» Андрій Турчак пропонував провести голосування 4 листопада в «День народної єдності». Але останні події ставлять під сумнів цю імовірність. Із посиланням на анонімне джерело, онлайн ЗМІ «Meduza», стверджує, що в Кремлі взагалі немає ясності, коли можна буде обговорювати нові терміни, це залежить виключно від розвитку українського контрнаступу.
Тим не менш, президент Росії заявив, що «СВО» триватиме до досягнення раніше визначених цілей.