З 423 народними депутатами та їхніми сім'ями пов'язані 2423 юридичні особи, тобто, це означає, що у середньому одна депутатська сім'я володіє або співволодіє шістьма компаніями, зазначається у дослідженні громадської організації "Антикорупційний штаб".
На думку експертів організації, депутати інвестують у вибори, щоб після обрання не тільки "відбити" витрачені гроші, але і заробити у рази більше. При цьому один з найпоширеніших способів відпрацювати інвестовані у виборчу кампанію кошти - це перемоги на публічних закупівлях.
"Так, за останній рік депутатські сім'ї виграли 12,5 тисячі тендерів на загальну суму понад 4 мільярди гривень", - йдеться в дослідженні.
Досить цікавим фактом також є те, що практично три чверті публічних закупівель виграють компанії, які належать колишнім депутатам Партії Регіонів.
"Серед топ-10 нардепів, які заробляють на закупівлі найбільше: Степан Івахів - 1,6 млрд грн, Олексій Білий, В'ячеслав Богуслаєв і Юлія Льовочкіна близько 450 млн кожен, також по 200 млн заробили Олександр Герега, Єфімов Максим і Сергій Льовочкін" , - додають в "Антикорупційний штабі".
ОО сподіваються, що результати їх досліджень будуть корисні працівникам Генпрокуратури і НАБУ. При цьому дослідники уточнюють, що в дослідженні мова йде не щодо прямих заробітків депутатів, а про суми тендерів, виграних компаніями, які депутати вказали у своїх деклараціях. Зазначені суми не можуть бути безпосереднім заробітком самих народних депутатів.
Крім того, частка власності депутатів у компаніях, у тому числі акціонерних може бути частковою.
Як повідомлялося, 10 квітня Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) вирішило провести повну перевірку 60 декларацій українських топ-чиновників, включаючи президента, прем'єр-міністра, міністрів, спікера парламенту.