У Конгресі хочуть розширити допомогу Україні та надати статус головного союзника поза НАТО

Поділитися
У Конгресі хочуть розширити допомогу Україні та надати статус головного союзника поза НАТО Зеленський відреагував на проект закону щодо посилення підтримки України © 112 Україна
Представлено проект закону "Про надання підтримки Україні для захисту її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності".

У Палаті представників Конгресу США представили проект закону щодо посилення підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, розширення оборонної допомоги та надання статусу головного військово-політичного союзника США. Про це повідомляє посольство України в США у Facebook.

Йдеться про посилення обороноздатності України, зокрема шляхом передачі озброєнь, продажу летальних оборонних засобів, а також зміцнення спроможності протистояти кібератакам РФ. До переліку видів озброєнь додаються протитанкові, протикорабельні та протиповітряні системи, які можуть надати Україні.

Також передбачається можливість надання країні статусу головного союзника США поза НАТО на період від часу набуття документом чинності до вступу України до альянсу.

Отже, Вашингтон має підтримувати:

- суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, євроатлантичну та європейську інтеграцію;

- права українців вільно визначати своє майбутнє та ухвалювати незалежні і суверенні рішення у сфері зовнішньої і безпекової політики без втручання, залякування чи тиску з боку інших країн;

- права України на захист від агресії РФ шляхом надання їй безпекової допомоги з боку США;

- подальше утвердження демократичних цінностей, шляхом зміцнення верховенства права, посилення прозорості та відповідальності у держсекторі, а також боротьби з корупцією.

У проекті серед іншого зауважується, що політика США має бути спрямована на: неприйняття будь-яких територіальних змін України, вчинених у силовий спосіб, зокрема шляхом вторгнення РФ до Криму і Донбасу; засудження утримування Росією 24-х українських моряків; спонукання РФ до повної імплементації Мінських домовленостей тощо.

Співавторами законопроекту є керівники Комітету із закордонних справ, конгресмен-демократ Еліот Енгель та республіканець Майкл Маккол, а також голова та співголова Підкомітету щодо Європи, Євразії, енергетики і довкілля демократ Віліам Кітінг та республіканець Адам Кінзінгер.

Як повідомляє прес-служба президента України, Володимир Зеленський підкреслив, що проект закону щодо посилення підтримки України, є важливим сигналом про міцне стратегічне партнерство країн.

Раніше повідомлялося, що у Сенаті США пропонують збільшити до 300 млн доларів обсяг військової допомоги Україні в 2020 році, що на 50 млн перевищує асигнування поточного року. Проект закону має бути схвалено обома палатами Конгресу – Сенатом і Палатою представників, а також підписано президентом США.

З початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців.

Детальніше про американську військову допомогу Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі