У ЄС є "план Б", якщо Угорщина накладе вето на 50 мільярдів євро допомоги Україні — Reuters

Поділитися
У ЄС є © unsplash/christianlue
Очікується, що Орбан спробує заблокувати пакет допомоги Києву.

ЄС зможе обійти будь-яке вето Угорщини і надати Україні допомогу на 50 мільярдів євро (53,4 мільярда доларів), заявили офіційні представники Союзу, повідомляє Reuters.

Керівництво ЄС запропонувало розширити бюджетну підтримку, щоб допомогти Україні виплачувати зарплати та покривати інші витрати, оскільки війна продовжується. 27 країн Союзу мають проголосувати за пакет допомоги на саміті 14-15 грудня.

Але є побоювання, що пакет допомоги може заблокувати прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який уже виступав проти подібної підтримки в минулому. Такі виплати зі спільного бюджету ЄС потребують одностайної підтримки всіх країн-членів.

На випадок, якщо Будапешт все-таки застосує своє право вето, два чиновники ЄС заявили, що Союз має спосіб обійти його, звернувшись до кожного з урядів інших країн ЄС із проханням розробити власний пакет допомоги Києву. Разом двосторонні пакети становитимуть відповідну суму — 50 млрд євро.

"Угорщина ризикує переоцінити свою удачу. Ми б хотіли мати їх на борту, але настає момент, коли людям набридає, що Будапешт тримає всіх у заручниках. Обхідний шлях виснажливий, але у разі потреби він у нас є", - сказав один із чиновників ЄС.

"Питання грошей для України так чи інакше буде вирішене, Київ отримає підтримку ЄС. Якщо Угорщина стане перешкодою на шляху до необхідної одностайності, щоб зробити це через бюджет ЄС, країни-члени знайдуть інший шлях, наприклад, міжурядову угоду або національні гарантії", - заявив інший чиновник.

Минулого року Угорщина наклала вето на аналогічну пропозицію надати Україні 18 мільярдів євро фінансової допомоги у 2023 році.

Після місяців суперечок Будапешт врешті-решт погодився на пакет після того, як домігся, як він сказав, поступок щодо допомоги Угорщині, і почув, що ЄС все одно використає подібний обхідний шлях.

Відповідаючи на запитання, чи піде ЄС цим шляхом, якщо Угорщина блокуватиме пакет допомоги, єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що минулого року обхідний шлях дійсно обговорювався.

"Минулого року ми дійсно обговорювали "план Б"... Але нам вдалося уникнути цього сценарію. Сподіваюся, нам вдасться уникнути такого сценарію і цього року", - сказав єврокомісар.

Перебуваючи при владі більше десяти років, Орбан втягнутий у все більш запеклі баталії з іншими членами ЄС із низки питань, включаючи демократичні стандарти, та зовнішню політику.

Угорщина є членом НАТО і виступає проти вторгнення Росії в Україну. Але країна відмовилася постачати зброю Києву, а сам Орбан неодноразово виступав з антиукраїнськими заявами. Його уряд уклав угоди з Росією в галузі енергетики, постачання газу та просування будівництва атомної електростанції під керівництвом РФ. 

Чому Віктор Орбан робить усе, аби підтвердити свою репутацію одного з найбільш проросійських лідерів у Європі, читайте у статті Володимира Кравченка «Чому Орбан підігрує Путіну?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі