Прокурор ГПУ Владислав Куценко заявив, що Верховна Рада не зможе відправити у відставку генерального прокурора Віктора Шокіна, так як на даний момент у депутатів немає достатньої кількості голосів для успішного голосування з цього питання.
"ВРУ може задовольнити заяву про звільнення Шокіна, в чому я сумніваюся, тому що, за нашими даними, голосів за його відставку немає", - заявив Куценко в інтерв'ю "Українським новинам".
За його слова, Шокін "готовий і далі виконувати свої обов'язки".
"Дуже сумніваюся, що після 29 березня (дата голосування - ред.) ми будемо згадувати про якихось кандидатів на посаду генпрокурора, тому що генпрокурор залишиться на посаді", - заявив Куценко.
Відповідаючи на питання, якщо Шокіна все ж звільнять, то хто може зайняти його місце, Куценко відзначив, що тоді буде порушено питання з обговорення кандидатів на посаду генпрокурора.
У той же час, Куценко сумнівається, що новий глава ГПУ буде призначений відразу ж, і прогнозує, що в.о. генпрокурора буде нинішній перший зступник.
"...Якщо заява буде задоволена, то голосів на нового генпрокурора не вистачає. У такому разі виконує обов'язки перший заступник генпрокурора Юрій Севрук.
Нову кандидатуру на генпрокурора може вносити тільки одна людина – президент України. Він може звернутися до депутатів з проханням запропонувати кандидатуру. Кандидатурою може бути як працівник прокуратури, так і людина, яка має 10 років юридичного стажу та вищу юридичну освіту".
Раніше президент Петро Порошенко в спеціальному зверненні повідомив про те, що він закликав генпрокурора Віктора Шокіна піти у відставку. 19 лютого заява Шокіна про відставку надійшло в АП. Через кілька днів у Раді був зареєстрований президентський проект постанови про звільнення Шокіна, який пізніше рекомендував підтримати комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.
Зазначимо, що як тільки Шокін написав заяву про відставку, він в цей же день пішов у відпустку. Шокін повернувся на роботу тільки через місяць, 16 березня.
Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що має наслідок його відставку з посади.
В кінці січня DT.UA повідомило про те, що США дали українській владі чітко зрозуміти, що прив'язують надання кредитних гарантій в розмірі $ 1 млрд до відставки генерального прокурора Віктора Шокіна.