У Генпрокуратурі побачили схожість між експертизою "плівок Курченка" і грою у "Вгадай мелодію"

Поділитися
У Генпрокуратурі побачили схожість між експертизою "плівок Курченка" і грою у "Вгадай мелодію" У ГПУ закликають не грати у "Вгадай мелодію Саакашвілі", навіть якщо у експерта ідеальний "музичний слух" © e.kryzhanivsky / Depositphotos
У відомстві переконані в тому, що повний аналіз записів "по двох нотах", без доступу до всіх матеріалів, неможливий.

У Генеральній прокуратурі України прокоментували експертизу "плівок" з доказом зв'язку колишнього губернатора Одеської облдержадміністрації, лідера партії "Рух нових сил" Михеїла Саакашвілі з олігархом-втікачем Сергієм Курченком.

У відомстві переконані в тому, що їх аналіз схожий на спробу вгадати мелодію з двох нот, що неможливо.

"Можна порівняти проведення цієї експертизи із завданням вгадати мелодію з двох нот. Тобто, зробити висновок з двох нот, яка це мелодія, неможливо. Наприклад, ноти "фа" і "соль" - вони використовуються в різних музичних творах, але зробити повний висновок, до якого твору вони належать – неможливо", - зазначив під час брифінгу в середу, 13 грудня, прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко.

У зв'язку з цим він закликав не сприймати висновки попередньої експертизи в якості головних, пише "Українська правда".

"Треба розуміти, що у нас є спеціалізовані структури, які можуть провести відповідні дослідження", - зазначив він.

Так, Лисенко повідомив про те, що записів розмов Саакашвілі набагато більше, ніж було продемонстровано. Слідство має оригінали багатогодинних записів.

За словами прес-секретаря, ГПУ готова залучити до їх експертизи міжнародних експертів, у тому числі американське ФБР і британський "Скотланд Ярд". Відповідне рішення суд приймає у тому випадку, якщо йому забракне експертизи місцевих фахівців.

Раніше експерт з фоноскопії Кирило Усков провів експертизу "плівок Курченка". За її підсумками він прийшов до висновку про те, що запис змонтований і може містити мінімум 24 фрагменти. Однак відсутність оригіналів фрагментів істотно ускладнила проведення експертизи і не дозволила прийти до однозначних висновків у низці питань.

Нагадаємо, ввечері 8 грудня співробітники поліції затримали лідера "Руху нових сил", екс-президента Грузії і колишнього голову Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі та передали його до СБУ.

Перша спроба затримання Міхеїла Саакашвілі була здійснена 5 грудня, але прихильникам політика, які заблокували автобус із правоохоронцями, вдалося його звільнити.

Нагадаємо, Саакашвілі інкримінують порушення за ч.2 статті 256 КК (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності).

Як заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, Міхеїл Саакашвілі вступив у змову з олігархом-втікачем Сергієм Курченком і за його гроші організовував низку акцій в Україні, метою яких було дестабілізувати ситуацію в країні. Зокрема, мова йде про не менш ніж 500 тисяч доларів США.

Пізніше Печерський районний суд Києва відмовився задовольнити клопотання прокуратури про обрання Саакашвілі запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі