Статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в Євразійську економічну раду (ВЄЕР).
Таким чином, подання Україною заявки на отримання статусу спостерігача при Вищій Євразійській економічній раді в перспективі передбачає приєднання до Митного союзу і згодом до Євразійського економічного союзу (ЄврАзЕс).
Про це заявив заступник генерального секретаря ЄврАзЕс, радник президента Росії Володимира Путіна Сергій Глазьєв.
"Україна подала заявку на отримання статусу спостерігача при Вищій Євразійській економічній раді, яка є структурою, що відповідає за політичні рішення. І це рішення було прийнято (про надання статусу спостерігача)", - сказав Глазьєв.
Він пояснив, що вступити в Євразійський союз Україна зможе, попередньо вступивши у Митний союз.
При цьому Україна не зможе брати участь в аналогічних угодах з Євросоюзом, підкреслив Глазьєв.
"Ми виходимо з того, що, оскільки домовилися надати Україні статус спостерігача у Євразійському економічному союзі, який зараз тільки формується, це означає намір України увійти в цей союз. Тому що статус спостерігача надається тільки тим державам, які хочуть увійти в наше інтеграційне об'єднання", - пояснив заступник генерального секретаря ЄврАзЕс.
Нагадаємо, що Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕс) - міжнародна економічна організація, наділена функціями, пов'язаними з формуванням загальних зовнішніх митних кордонів країн-засновників, виробленням єдиної зовнішньоекономічної політики, тарифів, цін та інших складових функціонування спільного ринку. Учасниками ЄврАзЕс є Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія і Таджикистан. Узбекистан на даний момент призупинив свою участь. Вірменія, Молдова, Україна є спостерігачами в цьому об'єднанні.
Вища Євразійська економічна рада (ВЄЕР) - вищий орган Митного союзу (МС) і Єдиного економічного простору (ЄЕП). Учасниками є Білорусь, Казахстан і Росія.
Єдиний економічний простір (ЄЕП) - проект економічної і політичної інтеграції трьох держав-членів Митного союзу. !zn