У Додіка стверджують, що подарована Лаврову ікона належала сербській родині

Поділитися
У Додіка стверджують, що подарована Лаврову ікона належала сербській родині
За іншою версією, українську реліквію могли вивезти з окупованого Луганська у 2018 році.

В очільника президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка продовжують стверджувати, що подарована голові МЗС Росії Сергію Лаврову ікона Святого Миколая належить місцевій родині і з території України не вивозилася.

Документи, що підтверджують законність переміщення реліквії до БіГ, Офіс сербського члена президії не надав, пояснив у коментарі «Європейській правді» речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Жодних документів, котрі підтверджували б законність переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини надано не було. Таким чином, питання про справжні обставини потрапляння артефакту в Боснію і Герцеговину та шляхи отримання його у власність залишається відкритим», - зазначив він.

Зараз МЗС України у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики, Офісом генерального прокурора, Національною поліцією і установами культури продовжують встановлювати обставини і час переміщення ікони з території України і причетних до цього осіб.

До розслідування обставин вивезення реліквії долучили Інтерпол. Своєю чергою Україна готова співпрацювати з боснійсько-герцеговінськими слідчими органами, що займаються розслідуванням цієї справи, і просить невідкладно передати ікону для проведення детальних експертиз.

«Повна відкритість Боснії і Герцеговини в цьому питанні підтвердила б наявність у неї справжньої політичної волі до розвитку дружніх відносин з Україною, поваги її суверенітету і територіальної цілісності», - зазначив речник МЗС.

Нагадаємо, 14 грудня міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров отримав у подарунок від головуючого у президіумі Боснії та Герцоговини Мілорада Додіка 300-літню ікону з Луганська з позолотою. 

Посол України в Боснії та Герцоговині одразу ж звернувся з відповідним листом до влади, аби з'ясувати, як картина, яка є частиною культурної спадщини України, опинилася в іншій країні. Дипломат також нагадав, що Луганськ сьогодні тимчасово перебуває під окупацією Росії, тому такий подарунок можна розцінювати як підтримку російської політики на сході нашої країни. 

Через декілька днів боснійська прокуратура розпочала розслідування того, як ікона з України потрапила на територію БіГ. 

25 грудня МЗС Росії передало цінний подарунок назад у Боснію, аби з'ясувати його походження через офіційні відомства, зокрема й Інтерпол. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі