У відомстві напомнимли про необхідність притягнення до відповідальності тих, хто використовував державні посади для збагачення. Також у Держдепі позитивно відзначили кількість декларацій, поданих українськими чиновниками, яка набагато перевищує очікування МВФ.
"Важливо, щоб український уряд і надалі розслідувало і притягувала до відповідальності посадових осіб, які використовують свої посади для отримання фінансової вигоди", - зазначили в Держдепартаменті США.
Раніше повідомлялося, що опівночі 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для тих суб'єктів декларування, хто займає відповідальне та особливо відповідальне становище, повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) на своєму сайті.
Усього в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано 114 тмсяч 244 документи, повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.
Відповідно до пункту 2 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" в 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подачі та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно зі статтею 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.
Система е-декларацій розпочала роботу з 1 вересня 2016 року. Відповідно, декларації повинні були бути подані до 24:00 30 жовтня 2016 року. У НАЗК поклали провину за технічні проблеми з процедурою заповнення е-декларацій на провайдера і адміністратора системи.