Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у день 80-ї річниці нападу гітлерівської Рейху на Радянський Союз зателефонувала президенту України Володимиру Зеленському і президенту Росії Володимиру Путіну.
В Офісі президента України повідомили, що в ході розмови, крім власне згадки про дату і важливість збереження історичної пам'яті про злочини нацизму, було порушено цілий ряд питань. Серед них - перспективи політичного врегулювання конфлікту в Донбасі. Співрозмовники також обмінялися запрошеннями: Меркель запросила Зеленського у Берлін 12 липня, Зеленський - запросив Меркель на інавгураційний саміт Кримської платформи і святкування 30-ї річниці Незалежності України 24 серпня у Києві.
On a special date, spoke with Chancellor of #Germany Angela #Merkel that the world must do everything to prevent such tragedies as WW2 from happening again. Grateful for the invitation to visit Berlin on July 12 to discuss current security and cooperation issues of ?? & ??.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 22, 2021
У розмові з Путіним Меркель, судячи з повідомлення пресслужби уряду ФРН, обмежилася протокольними заявами про важливість пам'ятати про події 80-річної давності, передає «Інтерфакс-Україна».
«Канцлер підкреслила, що страждання, що принесли нацистські злочини людям в Росії, Україні, Білорусі та інших колишніх радянських республіках, живе в мільйонах сімей», - заявив офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт.
У Кремлі повідомили, що під час розмови Меркель вказала на важливість спільних зусиль для забезпечення безпеки в Європі.
Путін же поінформував співрозмовницю про підсумки його зустрічі з президентом США Джо Байденом на саміті в Женеві 16 червня.
Основними темами переговорів Зеленського з Меркель в Берліні можуть стати поставки нашій країні оборонних озброєнь і перспектива запуску російського газопроводу «Північний потік-2», що загрожує національній безпеці України.
У вересні в Німеччині відбудуться вибори до Бундестагу, після чого в уряді, швидше за все, з'явиться чорно-зелена коаліція. Коаліцію християнських демократів і «зелених» у Києві розглядають як одну з найбільш сприятливих для України, чекаючи, зокрема, перезавантаження політики щодо «Північного потоку-2». Докладніше читайте у статті Володимира Кравченка «Штурм Берлінської стіни» у ZN.UA.