У ДБР немає питань до жодного з кандидатів у президенти – Труба

Поділитися
У ДБР немає питань до жодного з кандидатів у президенти – Труба Кандидати в президенти фігурантами розслідувань ДБР не є, стверджує директор бюро © Andrey Popov / depositphotos
Директор Держбюро розслідувань стверджує, що відомство "не стане інструментом у передвиборчій кампанії".

Жоден із зареєстрованих кандидатів у президенти України не є фігурантом кримінальних проваджень, розслідуваних Державним бюро розслідувань, повідомив на брифінгу у вівторок, 29 січня, директор ДБР Роман Труба.

"У підслідності бюро є розслідування справ щодо високопосадовців. Це може використовуватися третіми силами для дезінформації, для іміджевих воєн конкурентів під час виборчої кампанії", - заявив Труба.

І попросив кандидатів на посаду голови держави не залучати відомство до інформаційних воєн виборчої кампанії. За словами Романа Труби, ДБР "не стане інструментом у передвиборчій кампанії".

Також, за словами директора ДБР, на нього не тиснуть ані чинний президент України Петро Порошенко, ані фігуранти кримінальних проваджень.

Коментуючи розслідування обставин розкрадань в українській армії за роки незалежності, зокрема під час керівництва Міністерством оборони кандидатом у президенти, лідером партії "Громадянська позиція" Анатолієм Гриценком, Труба повідомив про те, що розслідування перебуває на початковому етапі, і "говорити зараз про конкретних осіб безвідповідально".

Зазначимо, у вересні 2018 року ГПУ повідомила про відсутність фактів кримінальних правопорушень в діяльності Анатолія Гриценка, а також кримінальних справ щодо нього.

Раніше деякі ЗМІ звинуватили Гриценка в розформування військової частини Повітряних Сил, яка базувалася біля Конча-Заспи Київської області, і продажу її земель за заниженою вартістю. Сам політик назвав це політичною атакою, і повідомив про те, що база була розформована до його призначення на посаду міністра оборони.

Нагадаємо, вибори голови держави призначені на 31 березня. 31 грудня 2018 року стартувала президентська передвиборча кампанія.

У той самий день, згідно з постановою №274, оприлюдненою на сайті ЦВК, у Росії було закрито дільниці для голосування. Центрвиборчком переніс п'ять виборчих дільниць у Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі та Новосибірську до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.

Україна також не реєструватиме на президентських виборах 31 березня спостерігачів із громадянством РФ. МЗС донесло відповідне рішення до відома директорки БДІПЛ ОБСЄ Інгіборги Солрун Гісладоттір. Своєю чергою ЦВК закликала іноземні держави та громадські організації ретельно перевіряти склад делегацій.

Станом на 25 січня ЦВК зареєструвала 19 кандидатів у президенти України: Ігоря Шевченка, Андрія Садового, Сергія Капліна, Віталія Скоцика і Валентина Наливайченка, а також Анатолія Гриценка, Євгенія Мураєва, Віталія Купрія, Ольгу Богомолець, Геннадія Балашова, Романа Насірова, Олександра Шевченка, Юрія Бойка, Юлію Тимошенко, Олега Ляшка, Іллю Ківу, Олександра Вілкула, Дмитра Добродомова, Аркадія Корнацького, Олександра Мороза, Руслана Кошулинського й Олександра Данилюка.

Докладніше про проблеми виборчого процесу та захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі