У ЦВК нагадали, що аналогічні факти були оприлюднені під час проведення позачергових виборів у 2014 році.
У ЦВК зазначають, що дані Держреєстру виборців щомісячно оновлюються на підставі відомостей, наданих в органи ведення Реєстру громадянами України за власною ініціативою з метою включення до реєстру, або про зміну своїх персональних даних.
Вказується, що всі дії щодо актуалізації даних реєстру здійснюються уповноваженими працівниками органів ведення реєстру на виконання наказів керівництва. Підставою для видання таких наказів є лише надані в установленому порядку документи, що підтверджують відповідні зміни.
"Без поданих в органи ведення Реєстру належним чином документів не здійснюється жодних змін до даних Державного реєстру виборців. У зв'язку з цим Центральна виборча комісія наголошує, що дані Реєстру не можуть бути змінені на підставі публікацій у засобах масової інформації або соціальних мережах", - додали в ЦВК.
Раніше повідомлялося, що в Харкові і Києві виявили "аномальні" квартири, в яких прописані по 200 і більше осіб. Поліція проводить перевірку за фактом "службової підстави".
Відзначимо, в Україні нараховується 29 мільйонів 897 тисяч 548 виборців. При цьому ЦВК обмежила доступ кандидатам у президенти до електронного реєстру виборців. Раніше заступник начальника Центрального виборчого штабу Анатолія Гриценка з юридичних питань Микола Катеринчук повідомив, що в списки виборців з часу минулих виборів, а саме виборів до місцевих рад 2015 року не вносились корективи, зокрема з реєстру не були вилучені близько 4% "мертвих душ".
Детальніше про виборчі технології читайте в статті Ярини Бусол "Що таке виборчі маніпуляції, і як з ними боротися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна". Слідкуйте за виборами у спецпроекті DT.UA - Вибори-2019.