У "БПП" анонсували переатестацію суддів через два тижні

Поділитися
У "БПП" анонсували переатестацію суддів через два тижні Переатестація почнеться з перевірки відповідності займаній посаді близько 100 суддів
Голова комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич посилається на норму прямої дії Конституції, яка гарантує право на справедливий суд.

Процес переатестації суддів почнеться з 15 лютого, повідомив голова комітету з питань правової політики і правосуддя, депутат від фракції "БПП" Руслан Князевич, представляючи законопроект змін до Конституції в частині правосуддя.

"Процес переатестації почнеться через два тижні і почнеться він не у відповідності зі змінами до Конституції, а відповідно до закону про забезпечення права на справедливий суд. А в змінах до Конституції є посилання на цей закон. Переатестація почнеться з перевірки відповідності займаній посаді близько 100 суддів, у яких закінчується 5-річний термін перебування на посаді. Після цього буде планова переатестація у всіх судах. Нам тільки потрібно зараз невідкладно внести зміни про перенесення терміну переатестації суддів Верховного суду та вищих судів, так як, згідно із законом, ці терміни вже закінчилися. Як тільки ми внесемо цю зміну, ми зможемо говорити, що в цьому році, починаючи з лютого, процес переатестації вищих судів буде завершено", - сказав Князевич.

2 лютого Верховна Рада 244 голосами прийняла за основу президентський законопроект про зміни до Конституції в частині правосуддя. З критикою законопроекту вже виступили фракції "Самопоміч", "Народний фронт", "Опозиційний блок" і "Радикальна партія".

Напередодні Конституційний суд визнав відповідними нормам статей 157 і 158 Основного закону доопрацьований президентський проект закону про внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

Законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності і, наприклад, автоматичну відставку судді у разі непроходження переатестації. Законопроект також зберігає за Верховною Радою право відправляти у відставку генпрокурора.

Остаточно закон про внесення змін до Конституції ухвалюється на наступній сесії - конституційною більшістю голосів (не менше 300).

Нагадаємо, в Україні працюють понад вісім тисяч суддів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі