Шуляк відповіла на звинувачення архітекторів щодо закону про компенсації за зруйноване житло

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Шуляк відповіла на звинувачення архітекторів щодо закону про компенсації за зруйноване житло © Політична партія «Слуга Народу»
Глава правлячої партії заявила, що жодні процедури оформлення проектної документації не змінюються, а критики займаються маніпуляціями.

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк пояснила, чому в рамках законопроєкту №7198 - про компенсацію за пошкодження або знищення нерухомості внаслідок агресії Росії, архітектори — а саме вони відповідальні за проєктну документацію і якість побудованих об'єктів — випали з контексту закону, тоді як забудовники стали його ключовим бенефіціаром. Під час інтерв'ю Інні Ведерніковій для ZN.UA вона відповіла на критику опонентів про те, що "виплачувати кошти безпосередньо будівельним компаніям без проєкту — це порушення законодавства, усталеної логіки створення об'єктів і потенційне розкрадання бюджетних коштів". 

"Із представниками архітектурної спільноти ми на зв'язку 24/7. Архітектори, інженери-проєктувальники, інженери-консультанти, експерти, технічні спеціалісти, які обстежують будівлі… Я за весь час своєї професійної діяльності на будівельному ринку не спілкувалася так інтенсивно з представниками галузі, як зараз. По суті нічого нового не відбувається. Є спеціалісти, які тільки говорять і радять, а є ті, хто постійно працює. Ось тим, хто працює, саме й ніколи писати пости, не розбираючись у темі, але вони готові їхати в Бучу і безплатно виконувати там будь-яку роботу, включно з розбиранням завалів", - зазначила Шуляк. 

На її думку, "просто треба розуміти, що Національна спілка архітекторів України — це далеко не вся архітектурна спільнота нашої країни". Голова СН пояснює, що в Україні понад п'ять тисяч архітекторів, а членами спілки є трохи більше 500. Частина архітекторів просто панічно боїться залишитися без можливості доступу до бюджетних грошей. Бо навчилися працювати тільки з бюджетними грішми. Тому що у бюджетних проєктах можна вибудовувати схеми постійного підвищення ціни за свої послуги. Звичайним людям дуже важко розібратися, що в цій грі справжнє, а що — завуальоване. І ми як депутати поки що програємо, бо в нас немає ні часу, ні ресурсів займатися піаром, «заряджати» ЗМІ, бігати по різних спільнотах із криками «зрада» тощо. Ми зараз вийшли з життєво важливим для сотень тисяч людей законопроєктом, і всі, хто думає не тільки про себе та свої кишені, — підтримують, інші займаються демагогією". 

Шуляк також роз'яснила питання щодо проєктної документації в рамках цього законопроєкту. 

"Я закликаю вас не ставати жертвою такої глибокої маніпуляції, бо законопроєкт не змінює жодних процедур у будівництві взагалі. Будь-який об'єкт у рамках законопроєкту пройде той самий ланцюжок, який проходить і тепер, і проходив у довоєнний час. Від збирання вихідних даних на старті будівництва (потім проєктування, експертиза, отримання дозвільної документації) і до самого будівництва. 

 Я довго намагалася зрозуміти, про що взагалі мова. Хочеться, щоб у законі була окрема норма про фінансування робіт конкретних архітекторів? Тоді як чинних процедур отримання дозвільної документації ніхто не скасовував. Як і оплати роботи архітекторів. Припустімо, що ви людина, котра втратила житло. Ну не захочете ви підписувати сто контрактів, включно з забудовником, архітектором, інженером, експертом et cetera! А нам кричать: «Замовником повинен бути громадянин!». Та не може громадянин бути замовником, бо він не знає й не розуміє, з яким архітектурним бюро йому працювати, де проводити експертизу та який забудовник якісний… Однак нас усіх наполегливо заводять у якесь коло небилиць, з одного боку, підриваючи віру в те, що робить влада, а з іншого — розхитуючи саму архітектурну спільноту", - зазначила Шуляк.

Більше статей Інни Ведернікової читайте за посиланням. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі