Міністерство фінансів пропонує закласти витрати на охорону здоров'я у зведеному бюджеті на рівні 4,5% ВВП, на освіту - 7,2%, повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев у п'ятницю, 3 вересня, передає прес-служба Мінфіну.
Єрмоличев зазначив, що підготовка проекту держбюджету на 2022 здійснюється в умовах обмеженого фінансового ресурсу з урахуванням необхідності підготовки збалансованого та реалістичного проекту.
"Один з головних пріоритетів - це обороноздатність країни, фінансування медицини та підвищення заробітних плат медикам. Плануємо на наступний рік закласти по зведеному бюджету на рівні 4,5% ВВП на охорону здоров'я", - цитує прес-служба слова Єрмоличева.
Крім того, в наступному році планується близько 7,2% ВВП за зведеним бюджетом на сферу освіти. Так, передбачається можливість оновлення матеріально-технічної бази шкіл та підтримка організації якісного харчування учнів в закладах загальної середньої освіти.
Крім того, основними аспектами державного бюджету на 2022 є проблеми виплати заборгованості заробітних плат шахтарів, збільшення фінансування медицини, виплат зарплат в сфері охорони здоров'я, питання формування механізму розрахунку заробітної плати педагогам, насущні проблеми Пенсійного фонду, необхідність збільшення прожиткового мінімуму і підвищення мінімальної заробітної плати.
Раніше повідомлялося про те, що вчителям планують підвищити посадові оклади в грудні на 8,4%.
Також Зеленський доручив РНБО забезпечити максимально можливе підвищення заробітних плат середнього медичного персоналу.
Державний бюджет на 2021 рік Верховна Рада прийняла 15 грудня 2020 року. У ньому передбачалися 1 трильйон 92 мільярди гривень доходу і 1 трильйон 328 мільярдів витрат. З цієї суми на Міністерству освіти і науки України виділили 139,5 млрд грн, что було на 26,6 млрд більше, ніж у 2020 році. Збільшення фінансування направили в основному на підвищення зарплат вчителям.