Уряд Німеччини скептично ставиться до точки зору, що постачання американського летального озброєння до України сприятиме деескалації конфлікту в Донбасі.
"Якщо чогось там і багато, в тому регіоні, так це зброї. У Німеччині досить скептично ставляться до того, що поставки зброї можуть допомогти вирішити конфлікт", - заявив міністр іноземних справ Німеччини Зігмар Габріель на спільному з головою МЗС України Павлом Клімкіним брифінгу в Києві в середу, 3 січня.
При цьому дипломат визнав, що Україна як держава, що потерпає збройної агресії, має право на свою позицію з цього питання.
"Ми дещо віддалені від цього конфлікту і перебуваємо в безпеці. А Україна з точки зору оборони розглядає це інакше", - зазначив Габріель.
Як повідомлялося, 21 грудня Дональд Трамп санкціонував постачання до України партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.
Незабаром телеканал ABC з посиланням на власні джерела у Держдепі повідомило про те, що президент США Дональд Трамп планує заявити про санкціонування продажу партії протитанкових озброєнь Україні. Якщо президент схвалить план, він буде винесений на розгляд Конгресу.
План передбачає постачання в Україну 35 пускових установок і 210 протитанкових ракет. У партії можуть бути включені також протитанкові ракетні комплекси Javelin.
Конгрес США санкціонував такий продаж ще у 2014 році, прийнявши закон про підтримку свободи України, але адміністрація президента Барака Обами не наважувалася на цей крок.
Раніше Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летальних оборонних озброєнь Україні.
Як писав у своїй статті для DT.UA журналіст Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".