Українська урядова делегація під час майбутнього візиту до Берліну не планує обговорювати створення консультативної ради при Тристороннійї контактній групі, повідомив віце-прем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
"Не планується", - заявив урядовець в ефірі "Суспільного" увечері в понеділок, 1 червня.
Він уточнив, що ні ОБСЄ, ні представники держав нормандської четвірки ніяк не відреагували на цю ініціативу.
"Ідея створення консультативної ради полягала в тому, щоб свою позицію висловили представники французької, німецької (сторін, - Ред.) і ОБСЄ. В принципі, пройшло вже достатньо часу. Позиція досі не озвучена. Тому я не думаю, що це питання буде на порядку денному", - пояснив Резніков.
Як повідомлялося, 2 червня голова Офісі президента Андрій Єрмак, прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр оборони Андрій Таран і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відвідають Берлін, щоб обговорити з німецькою стороною реалізацію домовленостей паризького саміту нормандської четвірки. Заплановано зустрічі членів делегації з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом, зовнішньополітичним радником канцлера Яном Гекером і міністром оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер.
Зазначимо, що заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак у середині травня відвідував Берлін. За словами Козака, у ході консультація з представниками уряду Німеччини було досягнуто якісь "домовленості щодо Донбасу".
Як повідомлялося, на зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступник глави АП РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ. Однак заплановану на 25 березня зустріч у Мінську скасували через коронавірус. Саме на цей день було заплановано підписання рішення ТКГ про створення консультативної ради.
ZN.UA опублікував фотокопію протоколу з рішенням про створення консульативного ради. До неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.
Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна констатувала, що рівний статус України і представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".
Проте за версією кернівника Офісу президента Андрія Єрмака, у цій нібито "не йдеть про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".
На неприпустимість прямих переговорів з бойовиками вказали чимало українських політиків, волонтерів, ветеранів, еспертів-міжнародників і представники громадянського суспільства.
Категорично проти висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". Звернення до президента підписали 60 членів фракції "Слуги народу", частина з них згодом відкликали свої підписи і видалили пости в Facebook.
Про катастрофічні для України наслідки, до яких призведе створення консультативної ради та легітимізація бойовиків, читайте в матеріалі "Технологія.ру для влади.Зе" Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка і Сергія Савченка у ZN.UA.