У березні народні депутати голосували рекордно мало — Комітет виборців України

Поділитися
У березні народні депутати голосували рекордно мало — Комітет виборців України © bcrada.gov.ua
За словами очільника КВУ, є дві причини рекордно низьких показників.

Народні депутати у березні продемонстрували рекордно низькі показники голосувань під час засідань Верховної Ради, передає "Комітет виборців України". У середньому один парламентар протягом місяці взяв участь у 66% голосувань.

Вказано, що нижчі показники були лише у жовтні минулого року, коли в середньому голосували 65% народних обранців. У лютому в голосуваннях брали участь 73% депутатів, у січні – 82%, у грудні – 79%, у листопад – 80%, у вересні – 71%.

Однак, п'ять народних депутатів показали найвищий показник голосувань. Зокрема, Олександр Бакумов від "Слуги народу" взяв участь у 100% голосувань, Руслан Князевич від "Європейської солідарності" - у 99,8% голосувань, Максим Заремський від "Слуги народу" - у 99,7%, Михайло Цимбалюк з "Батьківщини" - у 99,6% голосувань, а Георгій Мазурашу зі "Слуги народу" - у 99,5% голосувань.

Водночас 22 парламентарі пропустили 90% голосувань Верховної Ради у березні. Серед них Антон Яценко, який взяв участь у 1,5% голосувань, Ігор Палиця голосував у 3,9% випадків, Юлія Льовочкіна та Олександр Дубінський взяли участь у 4% голосувань, Тарас Козак голосував у 7% випадків, та інші.

"На низькі показники голосувань в березні вплинути два фактори: карантинний режим, внаслідок якого частина депутатів не прийшли в Раду та розгляд правок до законопроєкту про ринок землі, який відбувався переважно формально і не викликав особливого інтересу депутатів. Також у березні було прийнято низку резонансних законів, проти яких різко виступила частина фракцій і груп Ради і, як результат, фактично відмовилася від голосування за ці питання", - зазначив очільник КВУ Олексій Кошель.

Всього у березні 2020 року відбулося 13 пленарних засідань парламенту, під час яких провели 934 голосування.

Нагадаємо, Верховна Рада змінила календарний план сесії таким чином, що під час карантину депутати працюватимуть у комітетах. Однак, з 12 березня, коли запровадили карантин, відбулося кілька позачергових засідань парламенту.

Під час таких засідань депутати ухвалили низку законів, які нібито мають сприяти у боротьбі з коронавірусом, призначили Ірину Венедіктову генпрокурором. Також депутати звільнили міністра охорони здоров'я Іллю Ємця та міністра фінансів Ігоря Уманського. Нових очільників відомств призначили з другої спроби. Зокрема, замість Ємця призначили Максима Степанова, а замість Уманського – Сергія Марченка.

Також Верховна Рада у першому читанні ухвалила "антиколомойський" закон, прийняття якого є однією з умов для укладення угоди з Міжнародним валютним фондом. У другому читанні депутати підтримали законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі