Відповідну заяву глава турецького уряду зробив 21 вересня в Нью-Йорку, відразу після зустрічі з президентом США Бараком Обамою.
За словами Ердогана, його країна не збиралася доводити справу до таких жорстких заходів, проте сирійці самі змусили Анкару піти на цей крок. "Офіційний Дамаск запустив кампанію брудної антитурецької пропаганди. Це просто бридко. У нас не залишилося жодної довіри до нинішньої сирійської влади", - пояснив своє рішення турецький прем'єр, додавши, що найближчим часом відвідає табір сирійських біженців, які врятувалися в Туреччині від урядових військ.
Крім того, під час зустрічі Б. Обама і Р. Ердоган домовилися посилити тиск на офіційний Дамаск, а також продовжити консультації щодо запровадження проти сирійського режиму додаткових санкцій "та інших заходів".
У відповідь американський лідер пообіцяв Туреччині надати свої можливості для збору інформації про курдських бойовиках, що діють у північному Іраку і підтвердив прихильність США боротися з ними. Йдеться, зокрема, про розміщення на півдні Туреччини американських розвідувальних безпілотників.
У ході зустрічі Б. Обама попросив Р. Ердогана вжити всіх можливих заходів для нормалізації турецько-ізраїльських відносин, які нещо давно зіпсувалися, проте чіткої відповіді на своє прохання не отримав.
Туреччина є одним з головних торговельних партнерів Сирії. У тому випадку, якщо Анкара накладе обмеження на торгівлю з Дамаском, багато сирійських приватних підприємств ризикують опинитися на межі розорення. До цього Євросоюз наклав заборону на імпорт сирійської нафти і нафтопродуктів - ключового джерела надходження іноземної валюти до бюджету країни.
Крім того, після початку антиурядового повстання потік туристів до Сирії значно скоротився, що призвело до збитків у туристичній та готельній сферах.
У зв'язку з різким погіршенням економічної ситуації глава Центробанку Сирії Адіб Маялех вже закликав співгромадян тугіше затягнути пояси і приготуватися до довгого періоду економії. За прогнозом МВФ, обсяг ВВП Сирії в 2011 році скоротиться на два відсотки.