Коментувати президенту Росії Володимиру Путіну дату проведення місцевих виборів в Україні досить дивно, оскільки нічого нового він не сказав.
Про це в ефірі на "24 каналу" заявив віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, коментуючи заяву Путіна, що оголошення місцевих виборів 25 жовтня нібито порушує умови мінських угод і може нашкодити врегулюванню конфлікту.
Резніков зазначив, що в Конституції України чітко зазначено, коли повинні проходити місцеві вибори в Україні, і вони повинні пройти в третю неділю жовтня - 25 жовтня.
Також віцепрем'єр зазначив, що Путін мав на увазі пункт 4 постанови Верховної Ради, в якому йдеться: вибори в ОРДЛО і Криму пройдуть після деокупації, після виведення іноземних військ і незаконних військових формувань.
"І тут нічого нового ми не почули. Це абсолютно відомо", - зазначив Резніков.
Він додав, що навіть за відомою формулою Штайнмайера, Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини, повинні приєднатися і зробити висновок про вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей на підставі Копенгагенського стандарту та законів України.
Зазначимо, що свою заяву Путін зробив під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.
Також президент РФ також «висловив заклопотаність» у зв'язку заявами «високопоставлених офіційних осіб України про неприйнятність ряду положення «Комплексу заходів» та необхідність їх перегляду». Очевидно, Путін мав на увазі якраз Олексія Резнікова, який неодноразово звертав увагу партнерів України в нормандськый четвірці на неможливість реалізації низки положень «Мінська».
Як повідомлялося, Верховна Рада затвердила постанову про проведення місцевих виборів восени. Документи подані умови, при яких можливе проведення виборів в ОРДЛО, Автономній Республіці Крим і Севастополі: повна деокупація і виведення російських військ, відновлення українського контролю над кордоном, конституційного ладу і правопорядку на цих територіях. Вибори повинні відповідати стандартам ОБСЄ.
В РФ заявили, що рішення Верховної Ради нібито суперечить Мінським домовленостям.