Президент Володимир Зеленський заявив, що всі держави, які претендували на місце непостійного члена Ради Безпеки ООН в 2020-2021 роках, є партнерами України. Незалежно від результатів голосування. Так глава держави прокоментував програш Канади на цих виборах в інтерв'ю канадському виданню The Globe and Mail, повідомили в Офісі президента ввечері в неділю, 21 червня.
"Усі без винятку кандидати, серед них і Канада.., є нашими партнерами і дійсно заслуговують того, щоб бути в Раді Безпеки ООН", - заявив Зеленський.
Президент нагадав про давню історію партнерських відносин між країнами, а також запевнив, що особисто вболівав за Канаду на цих виборах.
"Я розумію, що Канада дуже хотіла в Раду Безпеки ООН. І я... тримав кулаки. Цього не сталося, але... ми віримо в успіх Канади", - підкреслив він.
Зеленський висловив упевненість, що "Канада буде переможцем у цій ситуації".
"Є багато майданчиків, де всі прислухаються до думки цієї країни. Зокрема, це НАТО й ОБСЄ", - зазначив президент.
"Канада завжди на таких масштабних геополітичних майданчиках підтримує Україну. А ми завжди підтримуватимео Канаду", - резюмував глава держави.
До складу Ради Безпеки ООН входять п'ять постійних (США, Франція, Велика Британія,Китай і Росія) і 10 непостійних членів.
Три місця з 10 закріплені за африканськими державами. По два місця – за державами Азії та країнами Латинської Америки і Карибського басейну. Одне місце – у східноєвропейських держав: у 2016-2017 роках його займала Україна.
Для Західної Європи і інших держав передбачено два місця в РБ ООН. На цих виборах Канаду обійшли Ірландія та Норвегія.
Новими непостійними членами РБ ООН також стали Індія, Кенія і Мексика.
Канада уже була членом РБ ООН у 1967-1968, 1977-1978 і 2000-2001 роках.
Цього року уряд Джастіна Трюдо провів серйозну лобістську кампанію. Канада організувала для дипломатів ООН концерт Селін Діон. Ірландію підтримав гурт U2.