Трибунал проти Росії буде з можливими зрадами і безпринципністю окремих партнерів — ОПОРА

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Трибунал проти Росії буде з можливими зрадами і безпринципністю окремих партнерів — ОПОРА © Суспільне мовлення
Україні доведеться  ретельно підготуватись до протистояння російській фальсифікації війни.

Аби протистояти російській спробі фальсифікувати історію та причину війни, Україні необхідно  зробити все, щоб запрацював справжній міжнародний механізм притягнення винних у злочинах проти України до відповідальності.  Про це йдеться в статті аналітиків громадянської мережі «ОПОРА» Олександра Клюжева та Анатолія Бондарчука «ОКУПОВАНІ. Як і навіщо Росія фабрикує докази проти України на захоплених територіях».

«Уряд України має ініціювати створення додаткового інструмента — міжнародного трибуналу для військово-політичного керівництва Росії. Крім міжнародних інституцій, не слід забувати і про необхідність якісно виконувати внутрішню роботу», - зазначають автори.

За словами заступника голови Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Руслана Горбенка, правоохоронні органи України мали б уже зараз ефективніше працювати з фіксацією воєнних злочинів на територіях, де лише починали розгортатися активні військові дії.

«Минуло більше 90 днів, як вони захопили Маріуполь. І вони зараз показують на весь світ ці судові процеси. А якби ми робили це в Маріуполі, як тільки почали руйнувати Волноваху і бомбити Маріуполь, наші правоохоронні органи фіксували б усе і показували це на весь світ, то вже тій пропаганді не вірили б не тільки внутрішні користувачі — громадяни РФ, а взагалі, я думаю, що й збройні сили РФ вже не вірили б цьому», — вважає він.

Є сумніви і в системності роботи правоохоронців зі свідченнями українських переселенців та біженців з окупованих територій. Однак значно більше оптимізму викликають розслідування на деокупованих територіях, де українські правоохоронці активно взаємодіють з іноземними колегами. Адже на звільнених територіях України працюють експерти, включно зі спеціалістами по збору доказів для Міжнародного кримінального суду. До прикладу французькі експерти збирали факти і свідчення в Бучі.

«Для документування злочинів використовуються сучасні технології, допоміжні для збереження місць злочинів. Тісна кооперація України з іноземними партнерами та її відкритість для розслідування дають надію на ефективне завершення розслідувань злочинів російських військових», - вказують аналітики.

Вони наголошують, що протидія російській брехні — це довга гра з поворотами, які можуть здаватися вкрай несправедливими. З можливими зрадами і безпринципністю окремих партнерів.

«Однак ми переможемо в цій боротьбі лише наполегливістю та системністю», - підкреслюють автори.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі