Трепак пояснив, чому справу про викрадення Чауса в Україні відкрили із запізненням

ZN.UA Ексклюзив Доповнено
Поділитися
При цьому за словами Віктора Трепака, влада намагається керувати провадженням в залежності від розвитку ситуації з Чаусом.

В Україні справу щодо викрадення колишнього судді Миколи Чауса та його незаконного переправлення через кордон відкрили через півтора місяця після самої події. У своїй статті для ZN.UA Віктор Трепак пояснив, чому провадження відкрили з таким запізненням, і що влада цим хотіли показати.

«Перш за все, очевидно, запізніле відкриття кримінального провадження за фактом викрадення колишнього судді Н.Чауса обумовлено тим, що далі зволікати з цим рішенням не могли, враховуючи суспільно-політичний і міжнародний резонанс викрадення, а також численні публікації в ЗМІ, заяви політиків, розвиток подій в Республіці Молдова і т. п. до того ж влада завжди вдається до таких рішень, коли хоче взяти під контроль важливий для себе процес з політичним підтекстом і направити його в потрібне русло», - пише Трепак.

За словами автора, відкриттям цієї справи українська влада показує нашому суспільству і світу, що, хоч і з запізненням, формально вона реагує на викрадення громадянина України, який отримав міжнародний резонанс і може спричинити вкрай негативні наслідки для двосторонніх і міжнародних відносин держави.

Водночас влада «заганяє» процес з'ясування обставин викрадення Чауса в «прокрустове ложе» кримінального провадження. Це, як зазначив Трепак, дає можливість управляти провадженням в залежності від розвитку ситуації з Чаусом. Крім того, таким чином вони запобігають витоку інформації від осіб, причетних до проведеної спецоперації або володіють даними про неї.

«Щоб «закрити їм рот», досить допитати їх як свідків у рамках цього провадження про відомі їм обставини викрадення Чауса і попередити допитаних про кримінальну відповідальність за розголошення даних досудового розслідування», - пише Трепак.

Автор зазначив, що навіть інформація про захоплення Чауса і вивезення його з Молдови, що з'явилася в ЗМІ, свідчить про ймовірну причетність до цих подій представників українських спецслужб. Він також звернув увагу, що такого роду спецоперації проводяться лише з санкції політичного керівництва держави. Однак, за словами Трепака, «ця спецоперація була спланована і реалізована безтолково».

«Але це - закономірний результат нинішнього підходу до кадрової політики, коли ставка робиться не просто на політично лояльні та особисто віддані «кадри», а найчастіше - на людей, взагалі випадкових для правоохоронної системи або спецслужби», - пише Трепак.

За словами автора, це ще й показує, що стосовно політичного керівництва держави до спецслужб і в розумінні їх ролі нічого не змінилося.

«Не можна виключати й того, що одне з головних завдань розпочатого кримінального провадження за фактом викрадення Чауса — прикрити і відбілити організаторів та керівників цієї спецоперації. З огляду на мінливу політичну ситуацію в Україні, вони абсолютно не застраховані від відповідальності за свої дії та рішення», - додав Трепак.

Однак, за його словами, ситуацію ускладнює те, що за політичне і юридичне розслідування викрадення Чауса в Кишеневі й нелегальне вивезення його з Молдови взялися молдовські правоохоронні органи, політики та журналісти. При цьому, за словами автора, важко спрогнозувати результат розслідування, на який вийдуть у Молдові. Однак, від нього безпосередньо залежить ситуація з розслідуванням в Україні.

«Не виключено, що саме результати молдовського розслідування (які стали відомі керівництву України завдяки зусиллям спецслужб і дипломатів) підштовхнули до власного кримінального провадження, оскільки це, крім іншого, дає можливість для маневру (посилаючись на таємницю досудового слідства) при виконанні запитів молдовської сторони про допити певних осіб чи надання певної інформації», - пише автор.

Детальніше про викрадення Чауса і наслідки такої спецоперації для держави читайте у статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі