Треба натиснути на США та Німеччину щодо членства України в НАТО – гендиректор Rasmussen Global

Поділитися
Незважаючи на значну військову підтримку, дві країни поки не підтримують вступ України до НАТО до закінчення війни.

Генеральний директор Rasmussen Global Фабріс Потьє, виступаючи на Київському безпековому форумі, заявив, що під час саміту у Вільнюсі необхідно натиснути на США та Німеччину щодо членства України в НАТО.

«Ми можемо створювати цей тиск на саміті у Вільнюсі для того, щоб лідери ухвалили правильне рішення. Німці та американці не бажають навіть обговорювати членство України в НАТО (поки триває війна - Ред.). Це має стати для них ганьбою. Їх треба заганьбити за це. Сказати: “Подивіться: Україна вписується в цю систему.” Необхідно, щоб відбулася така дискусія між лідерами», - сказав він. 

Щодо аргументу «Ми не можемо дати сигнал про членство в НАТО тим, хто воює з ядерною державою» Потьє зазначив, що за бажання країни можуть знайти спеціальне рішення для України. 

«Звичайно, це не Фінляндія і не Швеція. Але з іншого боку - нам треба бути винахідливими. Подивіться на Німеччину 1955-го року, коли вона готувалася до вступу НАТО, подивіться на зобов’язання щодо Японії. Українцям треба надати у Вільнюсі довгострокову стратегію, яка виходить за межі контрнаступальної операції», - сказав політолог.

Потьє підкреслив, що «поступовість підтримки» - недостатня. 

«Треба позбавлятися наших табу. Зараз Берлін не дозволяє постачати певні види озброєння, те саме можна сказати про Вашингтон. За президента Барака Обами певний час навіть джавеліни не хотіли передавати. Поступовість недостатня. Тому що Владімір Путін має свою останню карту - довгостроковий безлад. Він може надіслати та вбити стільки, скільки йому потрібно російських солдатів. Він може створювати такий безлад, і якщо ми не будемо з цим боротись, то ми будемо йти в нього на поводі. У відповідь на цей стратегічний безлад нам необхідно створювати порядок. Як це зробити? Надати Україні членство в НАТО. Очевидно, що шлях до членства не буде коротким. Треба шукати різні варіанти. Зокрема, гарантії безпеки, завдяки яким Україна зможе захищатися від будь-яких агресивних дій на війні», - закликав політолог.

Раніше президент України Володимир Зеленський пояснював, чому НАТО має запросити до себе Україну вже у 2023 році. За його словами, без зусиль Збройних Сил України зараз уже важко уявити стійкість захисту Європи від російської агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі