Транзит до Калінінградської області через Литву незабаром відновиться — Reuters

Поділитися
Транзит до Калінінградської області через Литву незабаром відновиться — Reuters © skyleaftv.com
За даними джерел, в Європі побоюються конфронтації з РФ.

Заблокований наразі транзит через Литву до російського Калінінграду може відновитися за кілька днів, пише Reuters із посиланням на два обізнаних джерела.

Через запроваджені санкції Калінінград виявився відрізаним від більшості вантажних перевезень з материкової Росії.

За інформацією джерел видання, європейські чиновники ведуть переговори про звільнення Калініградської області від санкцій, які наразі торкнулися промислових товарів, зокрема сталі.

«Хоча західні держави пообіцяли захищати Україну, підтвердивши свою рішучість на самітах G7 і НАТО цього тижня, Європі виявляється важко підтримувати жорсткі санкції та уникати подальшої ескалації з Росією.

Тому європейські чиновники за підтримки Німеччини шукають компроміс, щоб вирішити один зі своїх численних конфліктів з Москвою», — йдеться в матеріалі.

Якщо традиційний маршрут для російських товарів до Калінінграда, спочатку через Білорусь, а потім через Литву, не буде відновлено, балтійська держава побоюється, що Москва може використати військову силу для прокладання сухопутного коридору через її територію.

У свою чергу, частина німецьких військ дислокується в Литві, тож у цьому разі вони змушені будуть вступити в конфронтацію.

Німецька економіка також сильно залежить від імпорту російського газу і буде вразливою до будь-якого скорочення потоків, якщо суперечка з Калінінградом загостриться.

«Ми повинні зустрітися з реальністю», — сказав один із співрозмовників, який безпосередньо обізнаний на ситуації.

"Путін має набагато більше важелів впливу, ніж ми. Це в наших інтересах - знайти компроміс", — повідомив він.

За однією з версій, очікується, що компромісна угода буде знайдена до 10 липня, за іншою — що про неї буде оголошено наступного тижня.

Зокрема, ЄС може визнати, що обмеження щодо доставки підсанкційних товарів не можуть вважатися дійсними для Калінінграда, тому що він є ексклавом, прямого доступу до якого з інших російських регіонів, немає. Поступка може бути зроблена лише за умови, що підсанкційні вантажі  використовуватимуться лише в Калінінграді, а не експортуватимуться через порт, де знаходиться штаб-квартира Балтійського флоту Росії.

За іншою версією, виключення Калінінграду з-під санкцій може бути здійснене з гуманітарних підстав.

Через блокаду Калінінграда Рада федерацій РФ звинуватила Литву і НАТО в агресії та порушенні суверенітету, і попередила, що Росія буде змушена вдатися до "самозахисту".

26 червня вже повідомлялось, що Єврокомісія розробляє документ, який дозволить перевозити транзитом через Литву до російського Калінінграда товари РФ, які перебувають під санкціями.

Литва назвала цей варіант неприйнятним. Очільник дипломатичного відомства Литви заявив, що поступки можуть спонукати Росію до подальшої агресивної поведінки. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі