Transparency International закликає Національне агентство з протидії корупції (НАПК) і Міністерство юстиції якнайшвидше розробити і прийняти документи, необхідні для старту перевірки декларацій чиновників та моніторингу їхнього способу життя, повідомляється на сайті організації.
"Нещодавно Мін'юст відмовив НАПК в державній реєстрації документів, покликаних регулювати перевірку декларацій і стиля життя е-декларантів. Мова йде про порядок проведення контролю та повної перевірки декларацій та здійснення моніторингу способу життя посадових осіб. Реєстрація цих нормативно-правових актів є необхідною умовою для старту НАЗК повних перевірок декларацій та моніторингу способу життя топ-чиновників. На жаль, Мін'юст визнав подані документи неякісними", - зазначається на сайті Transparency International.
На думку міжнародної структури, нові затверджені Національним агентством порядки повинні відповідати чинному законодавству та узгоджуватися з раніше прийнятими актами НАЗК і принципами його функціонування.
Зокрема, повинен бути встановлений механізм перевірки достовірності інформації з відкритих джерел, вдосконалено понятійний апарат, визначено зміст і межі предметів повної перевірки і моніторингу способу життя. Також повинні встановлюватися вимоги до висновку за результатами такої перевірки.
"Transparency International Україна" закликає всі зацікавлені сторони докласти максимум зусиль до того, щоб нові порядки встановлювали чітке регулювання механізмів контролю та повної перевірки декларацій та моніторингу способу життя, а порушники не змогли уникнути притягнення до відповідальності", - повідомляється на сайті організації.
Раніше Міністерство юстиції не погодило розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції порядок перевірки електронних декларацій через виявлені у ньому порушення.
"Ми направили в НАЗК пояснення на 11 сторінках з переліком порушень, що містяться у запропонованому НАЗК порядку перевірки декларацій", – повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов на своїй сторінці в Facebook ввечері у четвер, 24 листопада.
В Мін'юсті, зокрема, звернули увагу на те, що в порядку не вказані терміни початку перевірок, їхню тривалість, відсутнісь вимог до змісту висновків за результатами перевірки, а також вимоги до достовірності інформації і джерел її отримання.