Transparency International Україна закликає Холодницького добровільно піти у відставку

Поділитися
Transparency International Україна закликає Холодницького добровільно піти у відставку ТІ Україна: добровільна відставка Холодницького – єдиний спосіб зберегти репутацію САП © Facebook/Назар Холодницький
Збереження незалежності та суспільної довіри до САП є критично важливими в процесі боротьби з корупцією в Україні, заявили в організації.

Антикорупційна організація "Transparency International Україна" закликає очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького звільнитися з органів прокуратури. Як зазначається на сайті організації, лише такий крок Холодницького зможе повернути довіру до очолюваної ним інституції та відновити активну роботу, направлену на подолання корупції в Україні.

"Керівник інституції є її лідером та обличчям, тому його заплямована репутація підриває довіру до інституції, яку він очолює. За обставин, що склалися, ТІ Україна закликає Назара Холодницького подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням. Адже збереження незалежності та суспільної довіри до САП є критично важливими в процесі боротьби з корупцією в Україні", - говориться в повідомленні.

Сьогодні Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення. Підставою для розгляду даного питання стали скарги керівництва Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури на неодноразові грубі порушення правил прокурорської етики та неналежне виконання службових обов'язків.

Нагадаємо, що 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

30 березня Луценко і Ситник направили до КДКП скарги на Холодницького.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі