Трамп: "Зараз чудовий час, щоб закінчити цю війну. Поговорю з Путіним"

Поділитися
Трамп: © Володимир Зеленський / Telegram
Зеленський просить більше зброї, Трамп обіцяє подумати.

Очільник Білого дому Дональд Трамп під час особистої зустрічі на полях саміту НАТО висловив симпатію до президента України Володимира Зеленського, назвавши його "дуже приємною людиною", та заявив про намір обговорити з російським диктатором Владіміром Путіним можливість завершення війни.

Про це повідомляє The Financial Times.

"Що я виніс із цієї зустрічі — яка, насправді, не могла бути приємнішою — це те, що він хоче, щоб війна закінчилася", — зазначив Трамп. За його словами, нині настав "чудовий момент", аби покласти край війні, і він "має намір поговорити з Путіним, щоб з’ясувати, чи це можливо".

Водночас, як пише видання, Трамп уперше за довгий час публічно висловився жорсткіше щодо Росії, наголосивши, що очільник Кремля повинен припинити війну. Він також згадав, що Путін пропонував йому виступити посередником у конфлікті між Ізраїлем та Іраном, але Трамп нібито відповів: "Ні, ви можете допомогти мені з Росією".

Нинішня зустріч стала другою очною розмовою між Трампом і Зеленським із лютого. Український президент назвав переговори "довгими і змістовними" та заявив, що сторони обговорили ключові питання — від захисту цивільного населення до досягнення миру.

Трамп заперечив, що вони обговорювали припинення вогню, але все одно назвав майже годинну зустріч "дуже приємною" і зосередився на загальній ситуації в Україні.

"Ні, ні, я хотів дізнатися, як у нього справи. Він був дуже приємним, насправді", — сказав Трамп. — Він веде важку боротьбу. Це важка боротьба".

Він додав, що в минулому між ним і Зеленським були "важкі моменти", ймовірно маючи на увазі суперечку в Білому домі у лютому, після якої США тимчасово призупинили військову та розвідувальну допомогу Києву.

Окремо американський президент наголосив, що війна в Україні продемонструвала необхідність зміцнення оборонно-промислової бази Сполучених Штатів. За його словами, країна не може дозволити собі залежність від іноземних держав у сфері критично важливих ресурсів.

На тлі погіршення ситуації на фронті та дефіциту американських поставок, Зеленський під час зустрічі закликав Трампа надати більше озброєння. У пріоритеті — додаткові системи ППО Patriot та ракети-перехоплювачі, які мають посилити захист українського неба. У відповідь Трамп повідомив, що Вашингтон розглядає можливість передати ці системи, хоча зазначив, що вони також необхідні США та Ізраїлю.

Нещодавно видання The Telegraph повідомляло, що адміністрація президента Дональда Трампа змінює підхід до війни в Україні, і тепер Вашингтон припиняє пряму військову допомогу Києву.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі