Про це у своїй статті для DT.UA пише директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін. За його словами, для укладення подібної угоди потрібна тотальна згода переважної більшості суб'єктів міжнародної політики, а також країни, відносно якої може бути прийняте дане рішення.
"Можна з певними застереженнями повірити в імовірність угоди стосовно Сирії (Башару Асаду дітися особливо нікуди, і без прямої підтримки Росії його перспективи досить примарні, у т.ч. його фізична безпека). Можна повірити в імовірність угоди з інших питань. Але якщо ми говоримо про угоду стосовно України, то тут виникають сумніви, що вона може бути реалізована без бажання самої України. Хоча Росія і підтримувані нею бойовики, схоже, вважають, що в нас тут усе ґрунтується на "американських ПВК" та якійсь примарній "допомозі американської вояччини", однак, як ми розуміємо, реальність зовсім інша", - вказує автор.
Горбулін також вказує, що на сьогодні єдиним реальним суперником США на міжнародній арені є не Росія, а Китай, у якого також є своє уявлення про структуру міжнародної безпеки.
"Усі так перейнялися "захопливими" розмірковуваннями на тему "А ось Трамп захоче Іран і Сирію..." або "Путіну доведеться віддати...", що зовсім забули поцікавитися в інших міжнародних суб'єктів (насамперед Китаю) - що вони думають із цього приводу? Чи все їх улаштовує і як, на їхній погляд, виглядає "новий дивовижний світ"? І якщо таку угоду буде укладено, то чи погодяться вони з її результатами?", - задається питанням автор.
Раніше науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва.Олександр Сушко у своїй статті для DT.UA писав, що наразі в міжнародній політиці відсутні передумови для укладення "великої геополітичної угоди" між Москвою та країнами Заходу, оскільки сторони не довіряють одна одній і не поділяють корінних інтересів.
Детальніше про зовнішню політику нової адміністрації США читайте в статті Володимира Горбуліна "Ось будинок, який будує Трамп…" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".