Президент США Дональд Трамп у ході зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в черговий раз висловив невдоволення рівнем фінансової допомоги, яку Україні надає Євросоюз. На думку Трампа, держави Європейського Союзу мають робити значно більше, так як Україна стратегічно важлива для ЄС.
"США допомагають Україні, але інші країни повинні допомагати Україні, Німеччина, Франція, європейські нації повинні допомагати більше. Вони повинні відчувати більше провини за те, що не роблять те, що їм слід було б робити", - зазначив Трамп.
"Ви стратегічно дуже важливі для ЄС. Вони це знають і фактично говорили мені це, але цього не видно на ділі", - додав він.
Американський президент пообіцяв Зеленському, що буде наполягати на збільшенні обсягів допомоги держав ЄС Україні.
"Я впевнений, що ви це говорите. І я, безумовно, зі свого боку говоритиму їм про це", - сказав Трамп, звертаючись до Зеленського.
Крім того, Трамп знову розкритикував свого попередника Барака Обаму, поклавши на нього відповідальність за анексію Криму Росією.
"Україна втратила Крим... не за адміністрації Трампа, а за адміністрації Обами.. Я не думаю, що це мало статися з Україною, але це вже сталося деякий час назад", - заявив президент Сполучених Штатів.
Нещодавно президент США вже публічно критикував ЄС за недостатню фінансову підтримку України. А також заявляв, що Франція, Німеччина й інші учасники ЄС мають орієнтуватися на Сполучені Штати в цьому питанні.
У телефонній розмові з Зеленським, розшифровку якої оприлюднив Білий дім, Трамп заявив, що Німеччина і Франція "підтримують Україну на словах, але мало роблять". Зеленський у відповідь сказав, що погодужється з Трампом "не на 100%, а на 1000%".
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вирішив переглянути виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги. Однак 12 вересня низка сенаторів повідомила, що військову допомогу для України вже виділено. Пізніше цю інформацію підтвердило українське посольство у Вашингтоні.
Палата Представників Конгресу США затвердила законопроекти про виділення бюджету американським державним структурам, у яких, серед іншого, передбачається виділення в цілому до $ 700 млн допомоги для України в 2020 фінансовому році.
З початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців.
Детальніше про американську військову допомогу Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".