Трамп не буде розглядати Європу у якості пріоритету зовнішньої політики – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Трамп не буде розглядати Європу у якості пріоритету зовнішньої політики – експерт В інавгураційній промові Трампа немає ані слова про НАТО або ЄС © actionsports / Depositphotos
Ослаблення американського впливу в Європі може стимулювати оформлення небезпечного російсько-німецько-французького альянсу.

Новий президент США Дональд Трамп буде приділяти мінімум уваги традиційній трансатлантичній співпраці з європейськими союзниками по НАТО, зосередившись на зміцненні промислової та військової могутності США, вважає президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

У своєму коментарі для DT.UA з приводу інавгураційної промови Дональда Трампа він вказав на те, що у першій промові нового президента США немає ні слова про європу або Північноатлантичному Альянсі, а також допустив, що Вашингтон може звузити коло своїх фактичних союзників.

"Трамп не бачить Європи, у нього відсутній трансатлантичний вимір. Але навряд чи це привід для радощів у Москві та Пекіні, бо Трамп мислить категорією America first. Не можна бути першим, коли ти - один. Першим ти є тоді, коли є інші, й ти їх ведеш. Тому з часом Трамп перегляне такий підхід, однак це не означає, що в його альянсі будуть усі ті, хто сьогодні перебуває в НАТО", - зазначив він.

"Швидше, коло альянтів обмежиться традиційним англосаксонським форматом (Канада, Велика Британія, Австралія), окремо Ізраїль, а також азійський формат - Японія, Південна Корея і Тайвань. Якщо США часів Трампа вирішать, що настав час провчити Іран, Північну Корею, РФ чи КНР, буде обрано або створено той чи інший формат", - йдеться в статті.

Гончар звертає увагу на те, що основним пріоритетом своєї зовнішньої політики Трамп назвав боротьбу з "Ісламською державою". У його програмі містяться тези про зміцнення ВС та розвідувальних структур, а також про розвиток кіберможливостей США.

"Але й жодного слова про НАТО, трансатлантичну солідарність, Хельсінкський заключний акт НБСЄ, під яким стоїть підпис США і на якому тримався мир у Європі. Останнє може означати, що принципи більше не діють, діють інтереси та сила", - уклав він.

На думку аналітика, в результаті такої політики можна очікувати тенденцій до ослаблення американського впливу в Європі з подальшою фрагментацією ЄС, а також стимулювання оформлення небезпечного для Європи російсько-німецько-французького альянсу.

Нагадаємо, Дональд Трамп був приведений до присяги президента США в п'ятницю, 20 січня, змінивши на цій посаді Барака Обаму.

Увечері 20 січня прес-служба Білого дому повідомила, що адміністрація президента США Дональда Трампа має намір прийняти ряд важливих рішень у зовнішній політиці. Зокрема - вийти з Транстихоокеанского партнерства, переглянути Північноамериканську угоду про вільну торгівлю, а також забезпечити енергетичну незалежність від ОПЕК.

Читайте коментарі відомих експертів у галузі міжнародних відносин та безпеки з приводу інавгураційної промови Дональда Трампа в матеріалі "Трамп: Америка понад усе" тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі