У позовній заяві йдеться про визнання неправомірним та скасування рішення ХІІ позачергового з'їзду партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" від 25 березня "Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Миколи Томенка".
Томенко звертає увагу на те, що відповідно до ч. 5 ст. 81 Конституції України "у разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення".
Екс-депутат наводить висновки Венеціанської комісії, у яких говориться, що "обов'язковість членства народного депутата парламентської фракції або блоці порушує незалежність депутата і може вважатися неконституційною, беручи до уваги те, що члени парламенту повинні представляти народ, а не партії, до яких належать" (12-13).12.2003). Також Венеціанська комісія у своєму висновку від (10-11).06.2005 зазначає, що норма щодо імперативного мандату "... надає політичним партіям право анулювати результати виборів. Це також може привести до ослаблення Верховної Ради із-за перешкоджання реалізації вільного і незалежного мандату народних депутатів, які можуть опинитися в ситуації, коли не зможуть дотримуватися власних переконань і одночасно бути членами парламенту".
Крім цього, як вказує позивач, висновки Венеціанської комісії неодноразово були включені до резолюції ПАРЄ по Україні, а їх втілення в життя є обов'язком України як члена Ради Європи. Тому, на його переконання, рішення позачергового з'їзду БПП про позбавлення його депутатського мандату не відповідає ч. 5 ст. 81 Конституції України, а отже, підлягає скасуванню.
"Ми розуміємо, що в даному випадку мова йде про тривалому судовому процесі, який закінчиться рішенням Європейського суду з прав людини. (...) Але ганебний прецедент, коли політика домінує над правом, має бути виправлено, щоб всі розуміли, що народний депутат повинен відстоювати свої передвиборчі обіцянки і служити народу, а не партійним вождям. Тому ми переконані, що рішення Європейського суду буде на нашу користь", - впевнений Томенко.
25 березня з'їзд "Блоку Петра Порошенко" вирішив достроково припинити депутатські повноваження народних депутатів Єгора Фірсова та Миколи Томенка, які раніше вийшли з фракції БПП.
28 березня лідер фракції "Блок Петра Порошенко" у Верховній Раді Юрій Луценко запропонував Єгору Фірсову і Миколі Томенку повернутися до лав фракції і припинити конфлікт.
Незважаючи на це, в той же день Центральна виборча комісія підтвердила рішення з'їзду "Блок Петра Порошенко" про припинення депутатських повноважень Єгора Фірсова та Миколи Томенка. Центрвиборчком також визнав обраними депутатами наступних за списком: Олександра Бригинця (№75 у виборчому списку БПП) і Дмитра Белоцерковца (№76).