Міністр освіти та культури Олександр Ткаченко заявив, що в ситуації з ймовірним відновленням роботи телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOnе в майбутньому варто зважати не лише на юридичну складову, але й суспільну точку зору. Про це він сказав в ефірі телеканалу 1+1.
«Є процедури в судах. Але, на мій погляд, важлива не тільки юридична складова, а й суспільна точка зору. З того, що я побачив протягом вчорашнього дня, то більшість журналістської спільноти і реакція публіки полягала в тому, що час настав ставити крапку в такого роду інформаційній війні, яку по суті на цій території розв’язали канали», — зазначив міністр.
Ткаченко назвав цей випадок унікальним, коли журналіст поцікавився, чи не спіткає така доля й інші інформаційні ресурси.
«Оскільки це опосередковане фінансування з боку держави-агресора, то, я думаю, це виняткова історія. Але в цілому має датися взнаки на дискусії стосовно стандартів журналістики», — додав Ткаченко.
Нагадаємо, у жовтні 2018 року Верховна Рада рекомендувала РНБО ввести санкції проти компаній, що входять в структуру власності телеканалів "112 Україна" і NewsOne.
Увечері 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112. Україна» та їх формального власника - члена парламентської фракції «ОПЗЖ» Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву, попри заборонене пряме авіасполучення з РФ.
Самі телеканали розцінили таке рішення президента і РНБО "як політичну розправу над неугодними ЗМІ". А фракція "Опозиційна платформа - За життя" заявила про те, що ініціює імпічмент президенту України Володимиру Зеленському.
Згодом ЗМІ повідомили про те, що телеканали ZiK, NewsOne та «112. Україна» фінансує компанія "Торговый дом "Донские угли", яка працює на території ОРДЛО.