Тиск міжнародних партнерів допоміг зняти законопроект про звільнення керівників НАБУ, ДБР, САП з розгляду - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тиск міжнародних партнерів допоміг зняти законопроект про звільнення керівників НАБУ, ДБР, САП з розгляду - експерт © president.gov.ua
Погрози припинити програму МВФ, фінансування військових програм і навіть призупинити безвіз на Порошенка не впливали.

Лише колосальними зусиллями представників громадськості, міжнародних партнерів (США, ЄС, МВФ і деяких посольств) і прямих заяв та грізних натяків на адресу коаліції і адміністрації президента вдалося зняти з розгляду законопроект про звільнення керівників НАБУ, ДБР, САП та членів НАПК Верховною Радою.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Леменов, головний експерт Антикорупційної групи РПР. Автор зазначає, що попередження, публічні і непублічні сигнали від Заходу і, насамперед, Вашингтона надходили протягом усього тижня, що не завадило головам двох фракцій коаліції у середу внести одіозний законопроект.

"Погрози припинити програму МВФ, фінансування військових програм і навіть призупинити безвіз на Порошенка не впливали. І питання не в тому, що він раптом вирішив захищати суверенітет України від західного впливу. І навіть не в тому, що НАБУ може створювати проблеми для його численних комерційних рук, - пише Леменов. - Справа в тому, що Порошенко - перший український президент, який не зміг взяти під контроль УСІ правоохоронні органи. І це в залишках все ще діючої владної системи сприймається як слабкість. А той, хто зібрався на другий термін, має продемонструвати безальтернативність "на районі". Порошенко готовий йти до кінця. Але в останню хвилину стрибнув у бік НФ".

У середу ввечері лідери "Народного фронту" Арсеній Яценюк та Арсен Аваков зустрічалися з послом США в Україні Марі Йованович, від якої отримали велику порцію критики. "Партнери-фронтовики після цього відразу відправилися на переговори з Петром Порошенком, де домовилися зняти з порядку денного законопроект, який був спрямований на нейтралізацію НАБУ без послуг підшефних аудиторів", - зазначає експерт.

На його думку, від ситуації Арсеній Яценюк отримав потрійну вигоду. "По-перше, саме до його політичної сили звернулися як до останнього засобу американці. По-друге, він прислужився американським республіканцям, які ставилися до нього як до породження американських демократів. І, по-третє, він пошив у дурні Петра Олексійовича, підкресливши цим кроком свою ліберальність та його тягу до диктаторства", - підкреслює аналітик.

Детальніше про боротьбу з антикорупцією читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційний цунгцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі