Офіс президента і особисто Володимир Зеленський не втручаються в процес підготовки та проведення місцевих виборів в Україні.
Про це йдеться в заяві, поширеній пресслужбою президента, у відповідь на опубліковану ZN.UA інформацію про те, що голова ОПУ Андрій Єрмак зустрічався з керівництвом Центральної виборчої комісії.
«Центральна виборча комісія є незалежним колегіальним державним органом, який здійснює свої повноваження самостійно, незалежно від інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, і як інститут має все необхідне для самостійної роботи. Ні президент, ні представники Офісу глави держави не проводили зустрічей з головою Центральної виборчої комісії та іншими членами ЦВК і не висували до них ніяких вимог. Інформація, яку поширили деякі ЗМІ, не відповідає дійсності», - сказано в заяві.
ZN.UA не може відкрити джерело інформації про прагнення ОПУ позбутися «людей Богдана» в ЦВК. Але практика - найкраща перевірка теорії. Пропонуємо читачам почекати. Виборча кампанія і пов'язані з нею події все розставлять на свої місця.
Нагадаємо, як повідомили джерела ZN.UA, під час зустрічі глава ОПУ Єрмак вимагав, щоб всі п'ятеро написали заяви про відставку. Причина в тому, що вони «люди Богдана».
Як стверджує джерело, єдина формальна причина подібної вимоги, яку озвучив Єрмак членам ЦВК - «бажання президента». Однак у зв'язку з відсутністю будь-яких офіційних причин, Діденко, а також всі інші члени ЦВК, запрошені в Офіс президента, відмовилися писати заяви про відставку.
Нагадаємо, ЦВК призначила на 25 жовтня вибори депутатів міських, сільських і селищних голів та рад на підставі відповідних звернень Кабінету міністрів і Міністерства розвитку громад і територій.
При цьому в Центрвиборчкомі вважають, що після внесення Верховною Радою змін до законодавства про вибори і адміністративно-територіальний устрій, утворилася правова невизначеність. Вона не дозволяє Комісії оголосити вибори до районних рад.
Також ЦВК дійшла висновку про неможливість проведення місцевих виборів в деяких територіальних громадах Донецької та Луганської областей на підконтрольній Україні території поблизу лінії зіткнення.
Однак пізніше, в Центрвиборчкомі допустили, що перші місцеві вибори в 10 громадах Донецької та 8 Луганської областей біля лінії зіткнення все ж можуть пройти при дотриманні певних умов.