Нагадаємо, Генпрокуратура 20 грудня 2010 пред'явила Тимошенко звинувачення в тому, що на посаді прем'єр-міністра, "діючи умисно, з особистих інтересів", вона прийняла рішення "про використання частини коштів, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення , на покриття витрат держбюджету Україні, перш за все, зобов'язань з виплати пенсій ". Загальна сума використаних не за призначенням коштів склала 380 мільйонів євро. З Тимошенко взято підписку про невиїзд.
За інформацією Кабінету міністрів, виконання доручення Тимошенко про конвертацію в національну валюту коштів, виділених у рамках Кіотського протоколу, спричинило до збитків бюджету на суму майже 1 мільйона гривень.
Генеральна прокуратура України 30 грудня 2010 року завершила слідство в кримінальній справі за звинуваченням Тимошенко. Їй було пред'явлено остаточне звинувачення у скоєнні злочину, що передбачений ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки).
Лідер "Батьківщини" 17 січня 2011 після виходу з Генпрокуратури заявила, що прокуратура відновила досудове розслідування справи проти неї за підозрою в нецільовому використанні грошей, отриманих у рамках Кіотського протоколу.
25 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що досудове слідство за обвинуваченням Тимошенко в нецільовому використанні коштів, виділених Україні в рамках Кіотського протоколу, відновлено за клопотанням її адвоката.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна