Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко виступає проти внесення змін до закону про вибори народних депутатів щодо запровадження змішаної виборчої системи. Про це вона заявила у вівторок, 9 листопада, на прес-конференції.«Потрібно не допустити ревізії виборчого законодавства стосовно обрання до Верховної Ради», - сказала Тимошенко.
Вона зазначила, що вже зараз влада оголосила про намір проводити наступні вибори до парламенту за змішаною системою. «Але я можу сказати, що будь-яке коригування, яке буде проведено щодо існуючого закону, буде мати за мету втілити ту ж модель фальсифікації, яка була застосована на місцевих виборах», - сказала лідер «Батьківщини».
За її словами, будь-яке коригування і будь-які зміни будуть здійснені виключно з метою системної підготовки до фальсифікацій на парламентських виборах. «І тому не можна допускати ніяких змін», - сказала Тимошенко.
За її словами, вибори до Ради, які проходили у 2006 і 2007 роках, проводилися чесно, відкрито, і не було зауважень від жодної політичної сили, міжнародних спостерігачів і суспільства. Тому, на переконання лідера партії, немає ніяких підстав, окрім підготовки до фальсифікацій, вносити зміни до чинного законодавства.
«Я не хотіла б, щоб цей закон був так само відредагований під інтереси Партії регіонів», - зазначила Тимошенко.
Вона також висловила думку, що Адміністрація президента України визначить, яким буде рішення Конституційного суду щодо проведення чергових парламентських і президентських виборів.
«Ви знаєте, прогнози - справа невдячна, тому що Конституційний суд сьогодні є департаментом адміністрації президента. І тому треба питати, яке рішення прийме президент і його оточення», - сказала Тимошенко, відповідаючи на питання, яке рішення може прийняти КСУ стосовно законопроекту про внесення змін до Конституції про встановлення дати проведення чергових виборів президента і депутатів парламенту.
«Як це не гірко, але не Конституція і закони будуть встановлювати дату виборів, а ситуативне рішення, яке буде підлаштовано під інтереси президента і Партії регіонів», - сказала вона.
Лідер партії підкреслила, що позиція її політичної сили не змінилася, і парламентські вибори повинні проводитися в Україні у ті терміни, які встановлені чинною Конституцією. Тимошенко нагадала, що після рішення КСУ набула чинності Конституція в редакції 1996 року, згідно з якою вибори до парламенту проводяться у березні після закінчення четвертого року повноважень. Таким чином, на її думку, парламентські вибори повинні пройти у березні 2011 року.
«Вибори треба проводити тоді, коли це передбачено Конституцією України, і я не хотіла б щоб в Україні терміни виборів визначався в кабінеті президента, а не Конституцією України», - підсумувала Тимошенко.
Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-ІV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття.
Суд поклав на органи держвлади обов'язки щодо виконання даного рішення щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність до Конституції України від 27 червня 1996 року в редакції, яка існувала до внесення до неї змін №2222 — IV.
Згідно з Основним законом у редакції 1996 року, Рада обирається на чотири роки, а не на п'ять, що було визначено політреформою-2004. Востаннє парламентські вибори проходили 30 вересня 2007 року.
З 2006 року парламент обирався за пропорційною системою, тоді як раніше депутати Ради обиралися за змішаною пропорційно-мажоритарною системою (225 депутатів обиралися від політичних партій і 225 від округів).
У Раді вже зареєстрований проект постанови щодо проведення парламентських виборів 27 березня 2011 року.
4 жовтня голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував терміново внести зміни до Конституції Україні і зафіксувати, що парламентські вибори відбудуться у вересні 2012 року.
Раніше спікер заявив, що постанова про проведення наступних парламентських виборів в 2011 році, внесена напередодні опозицією, не відповідає Конституції.
8 жовтня Верховна Рада вирішила направити до Конституційного суду для отримання висновку законопроект про внесення змін до Конституції щодо п'ятирічного терміну повноважень президента і парламенту.
У разі відсутності рішення КСУ щодо дати проведення парламентських виборів, 22 листопада має початися виборча кампанія, а самі вибори до Верховної Ради повинні пройти в останню неділю березня 2011 року.
Розгляд справи про дату парламентських виборів КСУ розпочав сьогодні.За матеріалами УНІАН, «Інтерфакс-Україна»
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку