Під час надання свідчень у Печерському районному суді Києва в середу вона підкреслила, що після того, як свідки і експерти дали свої свідчення, стало ясно, що складу злочину немає.
«Після того, як це з'ясувалося, справа мала бути закрита в суді», - сказала Ю.Тимошенко.
Вона зазначила, що її правота підтверджується також висновками низки експертиз. За словами Ю.Тимошенко, вона оформила своє доручення у вигляді директиви, а доручення могло мати різну назву і різну форму.
Екс-прем'єр акцентувала увагу на тому, що Господарським кодексом України категорично заборонено втручання Кабміну у діяльність НАК «Нафтогаз України».
«Моє доручення не є урядовою директивою. Тому я категорично не зобов'язала б уряд прийняти директиви», - заявила підсудна.
За словами Ю.Тимошенко, доручення, яке вона дала колишньому міністру палива та енергетики Юрію Продану, не є нормативним актом, який регулює господарську діяльність «НАК «Нафтогаз України». «Я цим дорученням поінформувала про результати переговорів з метою врахування їх у роботі. Я не маю до контрактів жодного відношення», - сказала вона.
Екс-прем'єр підкреслила, що екс-глава НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина не був уповноважений на підписання контрактів нею, а «діяв, виключно виконуючи рішення правління НАК «Нафтогаз України».
Нагадаємо, вчора захисник екс-прем'єра Сергій Власенко висловив думку, що його підзахисній світить від 7 до 10 років.
Генеральна прокуратура звинувачує Ю.Тимошенко у перевищенні службових повноважень при укладанні «газових контрактів» з РФ у 2009 році, чим державі було завдано збитків на суму понад 1,5 млрд грн.
Суд почав розгляд «газової справи» 24 червня. 5 серпня на засіданні суду Ю.Тимошенко було заарештовано. За інформацією держобвинувачення, підставою стало «перешкоджання у встановленні істини».
З 5 серпня під Печерським райсудом на Хрещатику прихильники і противники екс-прем'єра розгорнули свої намети