Лідер партії "Батьківщина", кандидат у президенти Юлія Тимошенко вважає, що вихід із ситуації, що склалася у зв'язку із захопленням державних будівель озброєними особами в містах східної України, необхідно знайти без застосування сили шляхом ведення переговорів.
Про це вона заявила в інтерв'ю інформаційно-аналітичної програми "Події тижня" на телеканалі "Україна" в неділю ввечері.
"Перший шлях вирішення - негайне застосування сили, яке майже напевно призведе до досить масштабного кровопролиття, і, швидше за все, до відповідної агресії Російської Федерації. Цей варіант відповідальні керівники країни, на мою думку, так просто прийняти не можуть. Другий варіант - це ведення переговорів на найвищому світовому рівні. І сьогодні всі на це сподіваються. Якщо у Женеві збираються, практично, перші особи міжнародних відомств, таких значущих гравців, це свідчить про те, що весь світ зараз зосереджений на Україні і намагається вирішити українські проблеми", - заявила вона.
При цьому політик переконана, що люди, які сьогодні живуть в Україні - як на сході і заході, так і на півдні - вони не хочуть війни". Але якщо Росія почне перетинати кордони континентальної України, якщо вона почне здійснювати те, що вона робила в Криму, але тільки на території наших східних або південних областей - на сьогоднішній день наша українська армія, українська Національна гвардія готова дати досить жорстку відсіч, зокрема і військову", - заявила Тимошенко.
На думку лідера "Батьківщини", загострення ситуації у регіоні є кроком з боку Росії напередодні запланованих чотиристоронніх переговорів щодо ситуації Україні. "17 квітня в Женеві починаються переговори між офіційними представниками США, ЄС, Росії і України. Для того, щоб ці переговори пройшли під дуже жорстким тиском, для того, щоб можна було на цих переговорах, на думку Росії, ставити ультиматуми - загострюється ситуація", - вважає Тимошенко.
"Перше, що від нас вимагають - легалізація АР Крим у складі Російської Федерації. І за це нам хочуть заплатити гроші. Друге, що від нас вимагають - ухвалити нову Конституцію України з концепції Російської Федерації, яка передбачає, зокрема, федералізацію, як основу для подальшого розколу території України... Окрім того, від нас вимагають, щоб було створено новий уряд, що буде включати ті кадри, які запропонує Російська Федерація. Також ставлять питання про неприєднання до ЄС, про неспівпрацю з колективними системами безпеки і оборони. Іншими словами - це нова колонізація України", - зазначила вона, додавши, що Росія буде використовувати "газове" питання, як "ще одну зброю нападу".
Лідер "Батьківщини" заявила, що одна з основних умов стабілізації ситуації в України - це своєчасне проведення президентських виборів. "Обов'язково вибори повинні відбутися 25 травня. У жодному разі їх не можна переносити. Тому що обрання президента - це стабілізація ситуації в Україні, це повноцінний переговорний процес, це легітимна влада, яка є безперечною. Це початок стабілізації і відновлення порядку у країні", - резюмувала Тимошенко.
Як відомо, спікер Верховної Ради, в.о. президента України Олександр Турчинов заявив у неділю, що Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення залучити до проведення антитерористичної операції на сході України військовослужбовців Збройних сил України. При цьому він підкреслив: "Ми не дамо Росії повторити кримський сценарій у східному регіоні України".
Нагадаємо, раніше Юлія Тимошенко закликала правоохоронців "швидко й адекватно відреагувати на дії сепаратистів і зверталася до представників влади з вимогою вжити дієвих заходів зі знешкодження терористів". !zn
Читайте також: