Лідер "ВО Батьківщина" Юлія Тимошенко, партія якої, згідно з екзит-полами, отримала менше 8% голосів виборців, повідомила про бажання брати участь у парламентській коаліції. Тимошенко наголосила, що хоче сформувати більшість з пропрезидентською партією "Слуга народу" і "Голосом" Святослава Вакарчука.
"Ми готові бути в коаліції тільки з партіями "Слуга народу" і "Голос", - заявила лідер "Батьківщини" журналістам увечері в неділю, 21 липня. При цьому вона запевнила, що партія готова працювати як в коаліції, так і за її межами.
Відповідальність за формування коаліції Тимошенко поклала на президента Володимира Зеленського.
Хоча, згідно ст. 83 Конституції України, коаліція формується депутатськими фракціями на основі узгодження політичних позицій. І саме коаліція пропонує президентові кандидатуру прем'єр-міністра.
"Те, якою буде коаліція, залежить зараз від президента Володимира Зеленського", - заявила Тимошенко, додавши, що у Зеленського та його партії є повне право формувати парламентську коаліцію, так, як вони вважають за потрібне.
У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії.
Екзит-поли свідчать, що у парламент проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 44,2%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, "Батьківщина" – 7,5%, "Голос" – 6,5%.
Екзит-пол КВУ та "СОЦИСу" показав 44,71% у "Слуги народу",12,24% у "Опозиційної платформи - За життя", 8,54% у "Європейської Солідарності", 7,56% у "Батьківщини" і 5,94% у "Голосу".
За даними екзит-полу телеканалу "1+1", у "Слуги народу" - 44,4%, "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12,5%, "Європейська Солідарність" - 8,5%, "Батьківщина" - 7,7%, "Голос" - 6,0%.
У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.
Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними мережі "ОПОРА" на дільниці прийшли менше 50% виборців.
Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA – "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".