Тимошенко на РНБО щодо Криму в лютому 2014 року вимагала залишити армію в казармах

На засіданні РНБО 28 лютого 2014 року щодо Криму за введення воєнного проголосував лише один Олександр Турчинов, який був на той час спікером Верховної Ради і виконував обов'язки президента.
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, яка також була присутня на засіданні, хоча і не була членом РНБО, виступала категорично проти.
Згідно стенограмі засідання РНБО, оприлюдненій на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, Турчинов поставив на голосування рішення РНБО про введення військового положення.
"Хто "за"? Зрозуміло. "За" – один Турчинов. Це означає, що рішення не прийнято", - йдеться в стенограмі.
"Нам потрібна повна мобілізація, необхідно негайно почати кидати війська, які є в наявності з Центру і Заходу на Схід і Південь. Це необхідно", - заявив Турчинов.
Згідно з документом, на засіданні РНБО перед цим голосуванням відбулася словесна перепалка між Турчиновим і Тимошенко.
"Ніякого воєнного стану і активізації наших військ. Ми повинні стати найбільш мирною нацією на планеті, просто вести себе як голуби миру", - заявила Тимошенко.
"Жоден танк не повинен покинути казарму, жоден солдат не повинен підняти зброю, тому що це означатиме поразку", - сказала вона.
При цьому екс-глава СБУ Валентин Наливайченко на засіданні РНБО заявив: "Інформація, яка надходить по нашим каналам, повністю підтверджує готовність Росії до введення військ, які концентруються уздовж нашого кордону. І американці, і німці – всі в один голос просять не починати будь-які активні дії, тому що за даними їх розвідок Путін використає це для початку широкомасштабного сухопутного вторгнення".
Нагадаємо, що після засідання 28 лютого 2014 року Олександр Турчинов заявив, що в Криму відпрацьовується сценарій, який повністю аналогічний абхазькому, коли, спровокувавши конфлікт, починається анексія території. Російська Федерація, заявив він, почала "неприкриту агресію проти нашої країни".
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
