Тимчасовий мораторій на експорт металобрухту врятує українську металургію – ЗМІ

Поділитися
Тимчасовий мораторій на експорт металобрухту врятує українську металургію – ЗМІ © sfs.gov.ua

Українські металурги звернулися до представників влади з проханням не допустити зупинки підприємств, де в цілому працює 600 тис. осіб. Все через критичну нестачу металобрухту, повідомляє передача «Факти» на телеканалі ICTV.

Зараз це стратегічна сировина для всіх металургів, оскільки жодна технологія - ні конверторна, ні електрометалургійна - не дозволяє виплавити сталь без брухту. Водночас його заготівля щорічно зменшується. У 2020-му по всій країні вдалося зібрати близько 3 млн тонн - це менше за всі роки незалежності. У цьому році ситуація ще більше погіршилася. Це відчули і на підприємстві в Дніпрі.

«У цьому цеху працює близько тисячі співробітників. Ми виробляємо колеса для пасажирських і вантажних вагонів. Через дефіцит металобрухту ми втрачаємо замовлення, а наші співробітники можуть втратити свою роботу», - розповів глава правління Інтерпайп НТЗ Сергій Костенко.

В цьому році додалася ще одна проблема - почав різко зростати експорт металобрухту. За попередніми підрахунками, його обсяги вже збільшилися в 20 разів, до майже 400 тис. т. Сировину вивозять переважно до Туреччини і невизнаного "Придністров'я". Фахівці вважають, що врятувати ситуацію може тільки введення тимчасової заборони на експорт металобрухту.

«Ми закликаємо Кабмін піти на оперативні, економічно обґрунтовані заходи, і тимчасово заборонити експорт металобрухту. Так роблять наші сусіди. Навіть ЄС розглядає варіант з введенням мораторію на вивезення брухту», - сказав президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Крім того, Україна втрачає податкові надходження не тільки від скорочення виробництва на метпідприємствах, але і від експорту металобрухту за непрозорими схемами. Митники виявили порушень при експорті на близько $10 млн., Повідомив народний депутат Олексій Мовчан, член економічного комітету Верховної Ради.

Поки металурги очікують реакції Кабміну, металобрухт і далі вивозиться з країни, а в стратегічній для економіки галузі поглиблюється криза, наслідки якої може відчути вся країна. Тому українські металурги вже звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням не допустити зупинки підприємств, де в цілому працює понад 600 тис. осіб, і сприяти з введенням заборони на вивезення брухту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі